Polska - Finlandia (0:0) 1:2 (2017-11-18) przejdź do galerii

Zakończyło się międzypaństwowe spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski i Finlandii w Futsalu kobiet w hali OSiR przy ul.Św. Barbary. Po wyrównanej walce w Lubawie podopieczne trenera Wojciecha Weissa uległy swoim koleżankom z Finlandii 1:2. Było to pierwsze historyczne spotkanie obu reprezentacji z dwóch zaplanowanych.Drugie  spotkanie  rozegrane zostanie w Ostródzie  19  listopada.

Po uroczystym rozpoczęciu meczu, wysłuchaniu hymnu Finlandii i Polski kobiety przystąpiły do spotkania.

W pierwszej połowie drużyny grały bardzo ostrożnie, asekuracyjnie, ale w końcówce pierwszej połowy panie pokazały, że w drugiej połowie licznie zebrani kibice mogą się spodziewać ładnego widowiska i bramek. Tak też się stało. Polki nie wykorzystały w pierwszej połowie rzutu karnego przedłużonego.

Pierwszą bramkę zdobyła zawodniczka gości ze stałego fragmentu gry. Kilka minut później wyrównuje Alicja Zając, jednak zawodniczki z Finlandii nadal grają zespołowo ostro, ale czysto, konstruowały akcje i zdobyły bramkę ustalając wynik na 1:2. W kocówce reprezentacja Polski mogła zdobyć bramkę, ale bramkarka Lenna Lepikonmaki doskonale broniła dostępu do bramki.

Bramki dla Finlandii zdobyły: Tiia Juntikka  i Sini Sutinen.

W składzie reprezentacji Polski znalazły się zawodniczki AZS UAM Poznań, AZS UJ Kraków i ROW Rybnik.

Reprezentacja Polski: Andżelika Dąbek, Dominika Dewicka, Alicja Busza, Monika Skowrońska, Alicja Zając, Klaudia Grodzka, Monika Wasil, Magdalena Knysak, Klaudia Kubaszek, Justyna Maziarz, Natalia Sitarz, Agata Sobkowicz, Aneta Szymanowska, Magdalena Wojcik, Adrianna Sobolewska, Renata Uchnast.

Reprezentacja Finlandii: Leena Lepikonmaeki, Lilli Sandstroem, Tiina Ropanen - Elina Setala, Tiia Juntikka, Netta Hannula, Sini Lauermaa - Tiina Poeyry, Anni Karelehto, Anna Keranen, Jenni Hakli, Jonna Kykkanen, Daniela Tjeder, Emilia Jokisalo, Pirta Hiukka, Sini Sutinen.