Wakacyjne zajęcia komputerowe w Przedszkolu Niepu0blicznym „Bajkolandia” i ”Smerfolandia” w Lubawie – czyli wdrażanie TIK na etapie edukacji przedszkolnej (2019-08-04) przejdź do galerii

Z pewnością w każdym domu naszych podopiecznych możemy zauważyć komputer stacjonarny bądź laptop. Często każdy z domowników posiada swój własny sprzęt komputerowy. Istotne jest to, aby uświadomić dzieci już od najmłodszych lat, że Internet  to znakomite źródło wiedzy, a nie tylko rozrywka w postaci gier komputerowych.

Obecnie postęp technologiczny w pewien sposób narzuca znajomość posługiwania się podstawowymi technikami informatycznymi. Praca z komputerem podczas naszych zajęć , polegała na zapoznaniu dzieci z różnymi programami typu Paint, Word, Power Point, Notatnik. Dlatego ważne jest, aby te pierwsze kontakty z komputerem były poprawne, a dzieci wiedziały, że komputer to nie tylko zabawka, ale przede wszystkim środek do zdobywania i pogłębiania wiedzy.

Dyrekcja Przedszkoli Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie – Pani Ewelina i Pan Grzegorz Kowalkowscy dbają o to ,aby  dzieci podczas tych owocnych zajęć zapoznały się z możliwościami monitora komputera, jednostki centralnej, klawiatury, myszki oraz zapoznały się z podstawowymi zasadami pracy przy komputerze w sali komputerowej.

„Bajkolandia” i „Smerfolandia” 

lista postów
przejdź do galerii