Podróże po literaturze grup „Delfinki”, „Kotki”, „Pszczółki” i „Żabki” z Przedszkoli Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” (2019-08-09) przejdź do galerii

Wakacje trwają w pełni. To czas zabawy, beztroski i podróżowania. Wybrać można się naprawdę wszędzie i w góry, i nad morze, do lasu i nad jezioro, ale tylko przedszkolacy z Przedszkoli Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie wybrały się w niezwykłą podróż po literaturze.

Poznały autorów i ich wspaniałe dzieła, min.: Jana Brzechwę, Ewę Szelburg-Zarembinę, Marię Konopnicką i Hannę Niewiadomską. Ci autorzy zrobili na przedszkolakach ogromne wrażenie a ich utwory stały się im niezwykle bliskie. Różnymi sposobami i technikami treść wierszy przybliżyła dzieciom literaturę przeznaczoną specjalnie dla nich.

Zwieńczeniem „Podróży po literaturze” była wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teofila Ruczyńskiego w Lubawie, gdzie dzieci zostały bardzo ciepło przyjęte. Panie bibliotekarki oprowadziły dzieci po budynku, zapoznały z każdym pomieszczeniem i działami biblioteki oraz czytelni. Dzieci miały szansę oglądać czasopisma i książki, poznać ciekawe fakty dotyczące miasta Lubawa a także zapoznały się z procesem zakładania karty bibliotecznej. Wiele z naszych wychowanków radośnie zadeklarowało, że przyjdą z rodzicami i staną się pełnoprawnymi członkami lubawskiej biblioteki.

Serdecznie dziękujemy za tak miło i owocnie spędzony czas wszystkim Paniom Bibliotekarkom, a wszystkich „małych” i „dużych” zachęcamy do jak najczęstszych „Podróży po literaturze”.


„Bajkolandia” i „Smerfolandia” 

lista postów
przejdź do galerii