9 Lubawska Dycha (2019-08-19) przejdź do galerii

19 sierpnia o godzinie 13:30 ze Stadionu Łazienkowskiego ruszyła IX Lubawska Dycha. Na starcie biegu stanęło ponad 231 zawodników z czego 228 zostało sklasyfikowanych. W kategorii nordic walking  8 uczestników.

Lubawska Dycha to bieg, którego trasa przebiega ulicami naszego miasta, rozgrywany na dystansie 10 km. Kilka minut po starcie biegu głównego, na ponad 5 km trasę ruszyła grupa Nordic Walking.

Organizatorami imprezy jest Ośrodek Sportu i Rekreacji i Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Lubawa” oraz Lubawa Kocha Biegać. Patronat nad biegiem objął burmistrz Lubawy Maciej Radtke,który dał sygnał do startu w biegu  głównym. Zawody prowadził trener Marek Tykarski. Trasa biegu posiada atest PZLA.Od godziny 11.00 trwały imprezy towarzyszące dla dzieci i młodzieży  na bieżni Stadionu Łazienkowskiego , w których wystartowało 190 maluchów .

Najlepszym zawodnikiem w biegu  głównym z Lubawy został Mateusz Krawiecki z czasem 00:36,44 z Husaria Race Team (zajął 6 miejsce). Podczas biegu panował  upał i na trasie biegu były  kurtyny wodne.