5 medali podczas XXII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Siedlcach!!! (2019-09-01) przejdź do galerii

Znakomicie zaprezentowała się 7 zawodników LKS Lubawa która pod opieką trenera Leszka Kołodziejskiego w dniach 28-31.08,2019 wystartowała w XXII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS będące Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS w kategorii U16 i U18 .

Nasza ekipa stanowiła część 40 osobowej reprezentacji województwa warmińsko mazurskiego. Przez 3 dni w Siedlcach startowali zawodnicy w 4 dyscyplinach olimpijskich (siatkówka plażowa, zapasy, podnoszenia ciężarów, lekka atletyka U18,U16).

Rewelacyjną formę zaprezentowali zawodnicy naszego klubu, aż pięciokrotnie stawali na podium zawodów ogólnopolskich w Siedlcach ,ustanowili też wiele rekordów życiowych i znakomitych wyników.
Rezultaty:
Złote medale zdobyli
Daria Siemińska( pchnięcie kulą -14,75m)
Daniel Żuchowski (rzut oszczepem -55,30m PB)
Srebrne medale zdobyli
Zuzanna Niedziela (rzut oszczepem- 36,79 PB)
Daria Dybich (rzut oszczepem -27,44m)
Brązowy medal zdobyła
Daria Siemińska (rzut dyskiem -33,27m)
Pozostałe miejsca
4m-Daria Dybich (pchnięcie kulą 10,57m PB)
5m-Mateusz Ewertowski (pchnięcie kulą 12,00m PB)
7m-Patrycja Bulik (bieg 300m-43,45s)
8m-Mateusz Ewertowski (rzut dyskiem 33,52m )
14m-Patrycja Bulik (bieg 100m 13,64s)
19m-Anna Szauer (bieg 100m 14,00s)

W XXII Ogólnopolskich Igrzyskach LZS wzięło udział 61 klubów lekkoatletycznych z całej Polski. Jak widać nasi zawodnicy odnotowali znakomity występ zdobywając 5 medali i wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych czego gratulował nam trener Kadry Narodowej bloku rzutów "Macie bardzo dobrą grupę - gratuluję!!!"

Stanowimy niewielki ośrodek a zajęliśmy 7 miejsce w Polsce w klasyfikacji medalowej. Na zawody zabraliśmy tylko 7 osób a w obwodzie jest wiele wartościowych zawodników.Należy w tym miejscu kilkoma słowami podsumować ten sukces poszczególnych zawodników i całego klubu.

Kolejny udany występ Darii Siemińskiej ,która w równym i mocnym konkursie ,aż 3 krotnie przekracza odległość 14,5m.Wynik ten dawał awans na EYOF do finału. Neguje tym samym opinię o braku formy ;) .Wprost przeciwnie forma od 5 miesięcy jest znakomita co też jest ewenementem!!!

W pokonanym polu Daria zostawia bardzo dobre zawodniczki. (złotą zawodniczką OOM w Chorzowie, Złotą i brązową medalistkę Mistrzostw Polski LZS, które wyprzedza znacząco odpowiednio o 1m,2m.
Szacunek Daria !!!
A Twój sezon marzeń powoli się kończy i przechodzi do historii. Teraz czas na odpoczynek wyleczenie drobnych dolegliwości, które są efektem SEZONU MARZEŃ.

Kolejny wspaniały występ zaliczył Daniel Żuchowski posyłając oszczep na rekordową odległość 55,30co jest nowym Rekordem Klubu( poprzedni 55,10m uzyskany 8 lat temu przez Krystiana Treder na Mistrzostwach Polski w Kielcach).
Daniel już w poprzednim roku był 6 zawodnikiem Mistrzostw Polski U16 a aktualnie ma 2 rezultat na listach krajowych, za tydzień zawody Międzywojewódzkie a za 3 tygodnie Mistrzostwa Polski U16.Trzymamy kciuki!!!

Znakomity start oszczepniczki Zuzanny Niedzieli, która osiąga kolejny rekord życiowy 36,79m. Cierpliwość i konsekwencja przynosi coraz lepsze rezultaty choć wiemy ,że najlepsze jeszcze przed nią po zmianie oszczepu na seniorski 600g.:)Zuzia w pokonanym polu zostawia utytułowaną zawodniczkę z Radomia i zajmuje 2m w konkursie. Brawo!!!

Bardzo dużą niespodziankę sprawiła Daria Dybich , która ostatnim rzutem oszczepem 500g wskakuje na 2 stopień podium z nowym rekordem życiowym 27,44m. Mniej szczęścia było w pchnięciu kulą, gdzie mimo rekordu życiowego 10,57m w ostatniej próbie, Daria traci medal - taki jest sport . Daria Dybich to zawodniczka z krótkim stażem treningowym i ogromnym potencjałem więc trenujemy i czekamy na efekty )
Wszyscy oszczepnicy z rekordami życiowymi co nie jest dziełem przypadku lecz treningu i solidnego przygotowania Brawo!!!

Dobry start i nowy rekord życiowy odnotował Mateusz Ewertowski, który posłał kulę na odległość 12,00m, dało to 5 miejsce. W dysku nie poszło już tak dobrze ,ale jak wiadomo brakuje nam treningów w klatce, której nie mamy. A w przypadku Darii Siemińskiej tą konkurencję traktujemy "dodatkowo" co też nie przeszkodziło zdobyć w tym roku 2 medalu rangi Mistrzostw Polski LZS.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również Patrycja Bulik ,której do medalu zabrakło zaledwie 0,13s. Patrycja wygrała 2 serię. Biegła po 6 torze gdzie nie widzi rywalek i nie ma kogo gonić szkoda ,że nie była rozstawiona w najmocniejszej serii, ponieważ brązowy medal był jak najbardziej w jej zasięgu.
W biegu sprinterskim 100m nasze zawodniczki Patrycja Bulik i Anna Szauer znowu biegały pod wiatr co znacząco utrudniło zdobycie rekordów życiowych,
Gratulujemy serdecznie wszystkim naszym reprezentantom.
Brawo LKS Lubawa!!! Jesteście wspaniali.
Gratuluję - trener Leszek Kołodziejski!!! 

źródło FB LKS Lubawa

lista postów
przejdź do galerii