Policyjny dozór wobec podejrzanych o znęcanie się nad najbliższymi (2019-09-12)

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad swoimi rodzinami. Policjanci zaalarmowani o kolejnych awanturach odizolowali agresorów od pokrzywdzonych i osadzili w policyjnym areszcie.

Prokurator, na wniosek Policji zastosował wobec nich policyjny dozór i zobowiązał do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu. Dodatkowo, jeden z nich otrzymał nakaz opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.

Postanowienie o zastosowaniu dozoru policji i nakazie opuszczenia mieszkania wydał wczoraj (11.09.2019 r.) prokurator wobec 67-letniego mieszkańca Iławy. Mężczyzna od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi, groził pozbawieniem życia i zdrowia oraz używał wobec niej siły fizycznej. Koszmar, w jakim żyła kobieta skończył się, gdy zdecydowała się opowiedzieć śledczym o tym, co przeżywała przez ostatnie lata.

Agresywny 67-latek został już zatrzymany. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru z obowiązkiem stawiennictwa 2 razy w tygodniu w iławskiej jednostce Policji oraz zobowiązał go do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu. Mężczyzna musi też wyprowadzić się ze wspólnie zajmowanego mieszkania.

Drugiego z podejrzanych zatrzymali policjanci z Lubawy. Krewki 45-latek, również pod wpływem alkoholu  od dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał kobietę słowami wulgarnymi i obelżywymi. Niejednokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas mężczyzna szarpał kobietę, popychał i wykręcał jej  ręce.  Znęcał się również psychicznie nad swoimi dziećmi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów z art. 207 par. 1 kk. Prokurator, na wniosek funkcjonariuszy, zastosował wobec niego policyjny dozór.  Będzie musiał 5 razy w tygodniu stawiać się w lubawskim komisariacie, a ponadto prokurator zobowiązał go do powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

źródło KPP Iława

lista postów