Przez dziurkę od klucza… czyli co słychać u dzieci, młodzieży i seniorów z gminy Lubawa! (2019-09-13) przejdź do galerii

Aktywnie w KGW Sampława
Dnia 26 sierpnia 2019r. odbyło się szkolenie w ramach operacji „Lokalne, regionalne, tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich” organizowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Polską Izbę Produktu Regionalnego i lokalnego, w którym wzięły udział przedstawicielki KGW Sampława.
Szkolenie odbyło się w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie i wzięli w nim udział przedstawiciele 18 Kół Gospodyń Wiejskich z województwa warmińsko-mazurskiego.

Szkolenie dotyczyło lokalnych, regionalnych i tradycyjnych produktów, zasad uczestniczenia w krajowych i międzynarodowych systemach jakości produktów regionalnych i tradycyjnych oraz ich promocji i finansowania. Panie z KGW Sampława miały okazję poszerzyć swoją wiedzę oraz kompetencje z zakresu prowadzenia bieżącej działalności oraz wymienić się dotychczasowymi doświadczeniami z innymi kołami. Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymał certyfikat.

7 września 2019r. KGW w Sampławie uczestniczyło w półfinale ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, który odbył się podczas XXVI Targów Rolniczych „Wszystko dla Rolnictwa” w Olsztynie. Jest to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. W bitwie uczestniczyło dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich, które prezentowały potrawy charakterystyczne dla Warmii i Mazur.

Pożegnanie wakacji w Łążynie
Przyszedł wrzesień, a wraz z nim nowy rok szkolny. Choć wakacje już za pasem to w głowach dzieci wciąż pozostają wspomnienia z tamtych dni.
Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Łążynie uroczyście pożegnali wakacje. Specjalnie z okazji ich zakończenia odbyła się noc w świetlicy. Dzieci przyniosły ze sobą materace, śpiwory, kołdry, poduszki i ułożyli je na dywanie. Zanim jednak poszły spać uczestniczyli w różnych grach i zabawach. Rozpalono grilla, dzieci zjadły ciepłe kiełbaski i chleb. Następnie wszyscy ruszyli na nocny spacer ulicami Łążyna. Po powrocie do sali dzieci zajęły miejsca na przygotowanych przez siebie ,,łóżkach”, stoczyli bitwę na poduszki i odbył się nocny seans bajek. Bajki leciały w telewizji do rana, ale młodsze dzieci zmęczone ciągłymi zajęciami szybko zasnęły. Natomiast starszaki grały w gry planszowe i karty.
W świetlicy nie brakowało również zajęć plastycznych, artystycznych i kulinarnych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy robili slima i malowali farbami na streczu. Często chodzili na boisko i plac zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, podczas których wszyscy robili naleśniki, gofry i muffinki.

Wakacyjnych wspomnień czas

Ostatnie tygodnie wakacji dla uczestników Świetlicy Środowiskowej w Prątnicy były bardzo emocjonujące. Odbyły się warsztaty graffiti, salon spa oraz nocowanie na świetlicy. Dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności kulinarne podczas trzeciej edycji Master Chef Junior, przygotowując pyszne naleśniki, owocowe szaszłyki, placki z cukinii czy omlety. Poziom był naprawdę wysoki. Hitem okazał się także wakacyjny pokaz talentów.

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody wiele czasu spędzaliśmy na wspólnych spacerach, zajęciach na boisku wielofunkcyjnym oraz placu zabaw. Wiele pozytywnych wrażeń zapewniły także zajęcia plastyczne m.in. malowanie kredą soli, z której powstały później barwne słoiki. Podczas warsztatów graffiti, które w te wakacje odbyły się dwukrotnie, uczestnicy stworzyli prawdziwe kosmiczne arcydzieła. Jednak to nocowanie na świetlicy zapewniło najwięcej emocji.

Tego dnia, po trzeciej edycji Master Chef Junior, dzieci udały się na podchody, musiały rozwiązywać zagadki oraz wykonywać zabawne zadania. Uczestnicy mieli również możliwość skorzystania z salonu wizażu. Hitem były także wspólne tańce oraz karaoke. Z kolei ostatnie dni sierpnia upłynęły na intensywnych przygotowaniach do występu teatru ognia podczas Gminnych Dożynek w Rumienicy.
Czytaj więcej…
Więcej informacji (szczegółowe) znajdziesz na naszej stronie http://gopslubawa.pl Zapraszamy
 

ops Lubawa

lista postów
przejdź do galerii