VIII Turniej o Puchar Burmistrza Lubawy (2019-09-16) przejdź do galerii

To już VIII turniej o puchar burmistrza Lubawy, za co dziękujemy włodarzom miasta, że przy ich istotnej pomocy możemy zorganizować kolejną imprezę, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez tenisowych w regionie i zdobyła już dużą renomę. Wielu amatorów tenisa ziemnego zawsze dopytuje o termin tego turnieju żeby zarezerwować swój czas, za co im też dziękujemy.

Na tegoroczną edycję turnieju przybyło 13 par z 9 miejscowości. Z frekwencją bywało lepiej, bo np. rok temu było 20 par, ale niewątpliwe na mniejszą ilość par miał wpływ, że w niedalekim Działdowie równolegle odbywał się turniej o mistrzostwo wyżej wymienionego miasta.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przynajmniej 5 par mogło zasilić nasz turniej. Niestety organizatorzy w ostatniej chwili podali termin turnieju i nic już nie można było z tym zrobić. Zawsze staramy się ustalać terminy naszych imprez tak żeby nie kolidowały z innymi.
No cóż, ale wracajmy do turnieju. Przy 13 parach postanowiono utworzyć 4 grupy: 1 z czwórką par oraz 3 z trzema parami. Z każdej grupy do dalszych rozgrywek awansowały po dwie pary.
Gospodarzy reprezentowały 4 pary: Szczepański Jarosław/Ankowski Rafał, Kopański Marek/Krauzewicz Mariusz oraz Świątkowski Jacek/Wiśniewski Przemysław(Iława) i Krauzewicz Jan/Rykaczewski Karol(Rybno) i ta ostatnia, dobrze znana już wszystkim nasza lokalna para zajęła 3 miejsce! Gratulujemy.

Szczepański/Ankowski dotarli do ćwierćfinału, natomiast reszta zakończyła udział w turnieju na grupach, chociaż nie do końca. Organizatorzy postanowili dodatkowo utworzyć turniej pocieszenia dla par, które nie wyszły z grupy i właśnie tam Świątkowski/Wiśniewski zajęli drugie miejsce ulegając w finale zeszłorocznym wicemistrzom VII turnieju o puchar burmistrza Lubawy parze Milewski/Boberek.
 W turnieju głównym tryumfowała para nowomiejsko-iławska Żywicki Łukasz/Boodhram Ryszard, która pokonała w finale reprezentantów Iławy oraz Mławy Dumkiewicz Tomasz/Chocholski Wojciech

Poniżej pierwsza czwórka turnieju
1. Żywicki Łukasz/Ryszard Boodhram
2. Dumkiewicz Tomasz/Chocholski Wojciech
3. Krauzewicz Jan/Rykaczewski Karol
4.Gerczuk Tobiasz/Gerczuk Karol

Chcieliśmy też podziękować PRZEDSIĘBIORSTWU WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SP. Z O.O.  jako instytucji bezpośrednio podlegającej pod burmistrza Lubawy, która wsparła finansowo nasz turniej. Dziękujemy!
 Podziękowania kierujemy też do CUKIERNI SZCZEPAŃSCY, która jak zawsze wspiera nasz turniej słodkościami.
Dziękujemy też Markowi Kopańskiemu za przygotowanie, jak zawsze zresztą, przepysznej zupy, Przemysławowi Wiśniewskiemu za przygotowanie swojskiego smalcu oraz Rafałowi Ankowskiemu za przygotowanie witaminowych napoi regeneracyjnych!
Turniej prowadził Jacek Świątkowski

Lista uczestników:
1.Milewski Wojciech/Boberek Roman- Nowe Miasto Lubawskie
2.Gerczuk Tobiasz/ Gerczuk Karol- Ciche
3.Jastrzębowski Leszek/Łukaszewski Janusz- Lidzbark Welski
4.Dumkiewicz Tomasz/Chocholski Wojciech- Iława/Mława
5.Świątkowski Jacek/Wiśniewski Przemysław- Lubawa/Iława
6.Krauzewicz Jan/Rykaczewski Karol- Lubawa/Rybno
7.Marek Tuptyński/Dragan Andrijevic- Brodnica
8.Ankowski Rafał/Szczepański Jarosław-Lubawa
9.Kopański Marek/Krauzewicz Mariusz-Lubawa
10.Żywicki Łukasz/Boodhram Ryszard- Nowe Miasto Lubawskie/Iława
11.Reszka Marek/Reszka Serafin- Tereszewo
12.Godziński Rafał/Zaleski Arkadiusz- Nowe Miasto Lubawskie
13. Babecki Paweł/Gałązka Dariusz- Iława

więcej na stronie klubowej  laver.pl>>>>

materiał: LTT Laver

lista postów
przejdź do galerii