Dzień Postaci z Bajek u przedszkolaków ze SP w Tuszewie (2019-11-07) przejdź do galerii

Dnia 5.11.2019 r. przedszkolaki ze SP w Tuszewie obchodziły Dzień Postaci z Bajek i za sprawą magii przeniosły  się w barwny świat krasnali, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Elzy i Flinstonów. W pięknie udekorowanych salach czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, m.in. bajkowe konkurencje, wspólne tańce, malowanie twarzy, tatuaże oraz spotkanie z czarownicą Esmeraldą.

Całą uroczystość rozpoczęła czarownica Esmeralda, która przeczytała list od czarownicy Bambarycy i zaprosiła dzieci do pomocy w odnalezieniu zagubionych postaci z bajek oraz przygotowała magiczny eliksir, który ułatwiłby to zadanie. Następnie zadała kilka bajkowych zagadek i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Największym zainteresowaniem cieszyły się bajkowe konkurencje, m.in. zjadanie smakołyków ze sznurka, przeciąganie liny, przelewanie wody z zaczarowanego źródełka, bajkowe zagadki, poszukiwanie grochu oraz magiczny tor przeszkód. Dzięki pomocy swoich starszych kolegów ze Szkolnego Koła Wolontariatu dzieci mogły również  skorzystać z malowania twarzy i tatuaży.

Nie zabrakło również animacji z chustą klanza i tańca na gazecie. Po wspólnym poczęstunku i sesji z wykorzystaniem bajkowych postaci uśmiechnięte dzieci wróciły do domów.
Nad organizacją tego bajecznego dnia czuwały panie Arleta Sternicka, Judyta Wyżlic, Joanna Siwa oraz Gabriela Karczewska.

www. sptuszewo.szkolnastrona.pl

lista postów
przejdź do galerii