„Las w szkatułce” odwiedził szkołę w Grabowie-Wałdykach (2019-11-08) przejdź do galerii

5 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie–Wałdykach zagościł „Las w szkatułce”, czyli mobilne stanowisko edukacyjne opracowane i stworzone przez Nadleśnictwo Olsztynek.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zwiedzali wielofunkcyjną i interaktywną przyczepę, która w przyjemny i niebanalny sposób przekazała uczniom informacje o lasach i jego mieszkańcach. Pokazała, jak złożony i fascynujący jest ekosystem lasu oraz na czym polega praca leśników. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko „Obieg wody w przyrodzie”, gdzie uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób rośliny czerpią wodę i składniki odżywcze i jak z nich korzystają.

Uczniowie mogli samodzielnie odkrywać tajemnice lasu penetrując kolejne schowki,  odczytując nazwy roślin i owadów lub wyszukując ciekawostki na planszach edukacyjnych. Wszelkie wątpliwości wyjaśniali im opiekunowie stoisk – pracownicy Nadleśnictwa Olsztynek. „Las w szkatułce” cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale i nauczycieli.

Materiał: SP Grabowo-Wałdyki

lista postów
przejdź do galerii