„Szkoła do Hymnu” - Przedszkola Niepubliczne w Lubawie biorą udział w akcji MEN (2019-11-10) przejdź do galerii

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W naszych przedszkolach od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny i ziemi rodzinnej oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli.

W celu uczczenia tego ważnego wydarzenia w piątek, 8 listopada Przedszkola Niepubliczne „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie włączyły się w inicjatywę „Szkoła do hymnu” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Tego dnia Dyrekcja i grono pedagogiczne wraz z przedszkolakami spotkali się w sali sportowej, aby o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewać Hymn Państwowy i w sposób podniosły obchodzić to wyjątkowe dla nas – Polaków święto. Wszystkie dzieci przyjmując odpowiednią postawę dumnie odśpiewały hymn -  „Mazurek Dąbrowskiego”.

Następnie w prezentacji przybliżono okres kiedy Polska odzyskała niepodległość, symbole narodowe oraz wydarzenia, które sprawiły, że nasza Ojczyzna po 123 latach wróciła na mapę świata. Na zakończenie wszyscy z powagą odpowiedzieli na pytania pochodzące  z „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy, który wszyscy znają jaką wiersz „Kto Ty jesteś? - Polak mały”.

Dzień Niepodległości stał się bardzo istotnym i ważnym dniem dla naszych podopiecznych i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych małych Polaków. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Materiał: Przedszkola Niepubliczne „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie


lista postów
przejdź do galerii