WIECZORNICA W SAMPŁAWIE (2019-11-12) przejdź do galerii

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w Sampławie 11 listopada 2019 roku mszą św. w intencji ojczyzny, którą odprawił ks. Stanisław Guzowski. Dalsza część uroczystości miała miejsce na świetlicy wiejskiej.

Na początku zgromadzonych gości powitała pani dyrektor Hanna Ewertowska, dziękując wszystkim za przybycie w dniu bardzo ważnego dla Polski święta. Następnie głos zabrał wójt pan Tomasz Ewertowski, który podkreślał, jak wielkiego trudu podjęli się nasi przodkowie 101 lat temu, tworząc z trzech zaborów jedno państwo, naszą ojczyznę.

W ramach wieczornicy gościom zaprezentowano patriotyczne śpiewy, recytacje i tańce przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sampławie pod nadzorem pań: Barbary Dejny, Brygidy Duszak, Marzeny Jurkiewicz, Dagmary Kowalewskiej oraz pana Sławomira Sieńskiego.

Na scenie wystąpił również zespół Rakowianki. Wieczornica zakończyła się wspólnym odśpiewaniem przez artystów i gości hymnu państwowego, po czym głos ponownie zabrała pani dyrektor, dziękując nauczycielom i dzieciom za przygotowanie uroczystości, rodzicom za przygotowanie poczęstunku, a gościom za przybycie.

materiał : S.P w Sampławie  
lista postów
przejdź do galerii