Jesienne Zawody Latawcowe w Lubawie o Puchar im. Jana Kowalkowskiego (2019-11-13) przejdź do galerii

Jesienne Zawody Latawcowe o Puchar im. Jana Kowalkowskiego już tradycyjnie odbyły się na Stadionie Łazienkowskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie. Udział wzięło 7 klas (w tym grupy) w kategorii: latawce szkolne, 9 uczestników w kategorii: latawce płaskie oraz 2 uczestników w kategorii: latawce skrzynkowe.

Jury w składzie Jacek Różański – dyrektor OSiR i Michał Kanterewicz, nauczyciel szkoły podstawowej w Lubawie (współorganizator zawodów), oceniało estetykę i jakość wykonania, a także właściwości lotne. Lekki wiatr, który przeszywał zimnem uczestników stworzył jednocześnie świetne warunki do lotu.

Jak zwykle bywało z tym różnie, niektóre konstrukcje szybowały pewnie i wysoko, inne miały problem z poderwaniem się w górę. Doszło nawet do katastrofy powietrznej, gdy jeden z latawców wzniósł się wysoko tylko po to, by za chwilę z impetem rozbić się o płytę boiska.

Dzięki gorącej atmosferze zawodów, a także serwowanej przez OSiR gorącej herbacie i słodyczom humory uczestnikom dopisywały, a kolejnym startom towarzyszył gorący doping i emocje. Po zakończeniu zawodów i podsumowaniu wyników, zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców z podziałem na kategorie:

Klasy/grupy:
I miejsce - Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Lubawie (grupa II)
II miejsce - klasa VI C
III miejsce - klasa VI G
Latawce płaskie:
I miejsce - Tobiasz Neumann
II miejsce - Bartosz Szeliga
III miejsce - Julia Depczyńska

Latawce skrzynkowe:

I miejsce - Bartosz Szeliga
II miejsce - Tobiasz Neumann
Latawce open: brak uczestników. 

źródło: FB OSiR w Lubawie 
foto mz


lista postów
przejdź do galerii