Dwóch kierowało pod wpływem alkoholu, trzeci jechał za szybko. Zostali ukarani (2020-03-18)

Pomimo działań podejmowanych przez policję oraz wielu komunikatów w środkach masowego przekazu problem kierujących na „podwójnym gazie” i nie stosujących się do podstawowych zasad ruchu drogowego na drogach naszego powiatu nadal istnieje.

Dotyczy nie tylko kierujących samochodami, ale także i rowerzystów. Policjanci apelują. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego oraz ten nie stosujący się do przepisów stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innych o czym przekonali się trzej mieszkańcy powiatu iławskiego.

Wczoraj kilka minut po godz. 17:00 iławscy policjanci ruchu drogowego podczas patrolu terenu miasta i gminy Zalewo zauważyli  dwóch kierujących rowerami. Funkcjonariusze postanowili wylegitymować mężczyzn oraz skontrolować ich stan trzeźwości. Okazało się, że 53 – latek kierował jednośladem mając 2,8 promila alkoholu w organizmie. Natomiast jego 54 –letni znajomy jechał rowerem mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie mężczyźni zostali ukarani mandatami a  do swoich domów wracali już na piechotę.

Natomiast w gminie Lubawa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Okazało się, że 28 - latek, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej "pięćdziesiątce" z prędkością 104 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz czeka go 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a  jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozsądek!

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, która jest główną przyczyną zdarzeń drogowych.

Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

źródło KPP Iława

lista postów