Przedszkolacy nie próżnują i w domu pięknie pracują – czyli tydzień pracy zdalnej w „Bajkolandii” i „Sperfolandii” w Lubawie (2020-05-16) przejdź do galerii

Dzieci z Przedszkoli Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie po mimo tego, iż uczą się w domu, nie próżnują. Każdego dnia podejmują coraz to nowsze zadania i ćwiczenia, dzięki którym doskonalą swoje umiejętności i zdobywają wiedzę. Tak było również w tym tygodniu.

Przedszkolacy, dzięki treściom edukacyjnym, które nauczyciele udostępniają na przedszkolnych grupach facebookowych oraz w czasie webinarów prowadzonych za pomocą platformy ZOOM, realizują podstawę programową. Spotkania online to doskonała alternatywa dla przedszkolaków - nie tylko ze względu edukacji, ale również na możliwość spędzenia czasu ze stęsknionymi rówieśnikami i wychowawcami.

W tym tygodniu na dzieci czekało mnóstwo edukacyjnych wyzwań. Każde z nich wykonały z zaangażowaniem, sumiennością i - co bardzo ważne - z uśmiechem na twarzach oraz zadowoleniem. Maluszki wcieliły się w role autorów i ilustratorów, tworząc własne książeczki, którym głównym bohaterem stał się smok Leonard. Dzieci poznawały również ciekawe miejsca znajdujące się w Europie. Wykonywały też pracę plastyczną pt. "Latający balon”. Czterolatki natomiast odkrywały niezwykły świat owadów i ptaków.

Doskonaliły sprawność matematyczną przeliczając poszczególne elementy za pomocą liczebników porządkowych. Poznały ciekawostki na temat życia sikorek i dzięciołów. Zajmowały się również tematami związanymi z rodziną. Wykonały obrazek dla mamy i taty z wykorzystaniem masy solnej oraz rysowany portret swojej rodziny. Dzieci wykonały kalendarz pogody, oglądały filmy przedstawiające tornado oraz jego skutki.

Brały udział w doświadczeniu, podczas którego próbowały wywołać tornado w szklance z wodą. Dzieci rozwijały również swoje umiejętności aktorskie, wcielając się w różne role oraz poznając teatr. Oczywiście spod ich rąk wyszło mnóstwo przepięknych i kolorowych plac plastycznych. Nieco starsze dzieci rozmawiały o ekologii. Utrwalały przy tym wiadomości na temat segregacji śmieci oraz dbania o czystość lasów, rzek, jezior i mórz.

Poznały zwierzęta żyjące w ziemi oraz różne rodzaje gleb. Dowiedziały się, dlaczego dżdżownice są pożyteczne. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej pt. "Dżdżownica". Rezolutne sześciolatki w tym tygodniu zapoznały się z wyrażeniem „małej ojczyzny” oraz poznawały legendy związane z Warszawą.

Nie zabrakło wiosennych tematów, dzięki którym przedszkolacy odkrywały różne środowiska m.in. staw i łąkę, ich mieszkańców i ich wiosenne zwyczaje. Poznały budowę kwiatu, rozwój żaby i założyły hodowlę fasoli. Doskonaliły sprawność dłoni, słuchu, wzroku. Dodawały i odejmowały, a przede wszystkim świetnie się bawiły.

Pragniemy podziękować dzieciom za ich sumienność, pracowitość i udział w zajęciach on-line, a Rodzicom za wysiłek i zaangażowanie, który wkładają w naukę zdalną swych dzieci. Zapraszamy do galerii, aby podziwiać zachwycające efekty pracy naszych podopiecznych :)


Materiał: Przedszkola Niepubliczne „Bajkolandia”  „Smerfolandia” w Lubawie
 

lista postów
przejdź do galerii