W poniedziałek 18 maja mieszkańcy Lubawy wspominają Jana Pawła II (2020-05-17)

18 maja (poniedziałek) 2020 r. mija 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II, człowieka, który odmienił oblicze „tej ziemi”. Dla wielu z nas, papież miał wpływ na nasze osobiste losy. Z tej okazji w całym kraju i w naszym mieście odbędą się obchody tego wydarzenia.

W kościele pw. Nawiedzenia NMP i św. Anny w Lubawie od godz. 19.00 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia. Ze względu na ograniczoną liczbę Wiernych, wydarzenie to  będzie transmitowane w Internecie na parafialnym Facebooku Parafii św. Anny. W modlitwie i śpiewie zaprezentują się zespoły Pax et Bonum oraz Vox Cordis. Młodzież zaprasza na uwielbienie w duchu nauczań Jana Pawła II. Siła modlitwy jest ogromna, a kto śpiewa modli się dwa razy.

W parafii św. Jana już o godz. 12.00 zabrzmi z wieży dzwon Św. Franciszek jako  dziękczynienie Panu  Bogu za dar Papieża Polaka. Wspólna modlitwa o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i czuwanie z Janem Pawłem II w kościele św. Jana.
W godzinach wieczornych o godz. 20.00 odmówiony zostanie Różaniec w kaplicy Św.Franciszka transmisja na żywo FB 

A o godz. 21.00 Lubawa i Ziemia Lubawska śpiewa Janowi Pawłowi II.
Z wieży kościoła św. Jana usłyszymy Apel Jasnogórski i Barkę. Zachęcamy, aby każda rodzina ze świecą wyszła na balkon lub stanęła przy otwartym oknie, a mieszkańcy  domów jednorodzinnych wyszli przed dom, aby wspólnie połączyć się w modlitewnym śpiewie -  transmisja na żywo FB

opr. na podstawie ogłoszeń parafialnych mz 
foto: PAP

lista postów