Znęcali się nad najbliższymi. Będą tłumaczyć się przed sądem (2020-06-24)

Dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Teraz mężczyznę czeka kara 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem, dozór kuratora sądowego, powstrzymywanie się od nadużywania alkoholu oraz zapłata grzywny. Natomiast wobec 37 – latka policjanci sporządzili akt oskarżenia po tym jak znęcał się nad swoją mamą.

Policjanci z Komisariatu w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 57 - latkowi.  Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna od dłuższego czasu znęca się nad swoją żoną. W trakcie czynności okazało się, że będąc pod działaniem alkoholu wyzywał kobietę, wyganiał z domu oraz poniżał i bił. Policjanci przeprowadzili postępowanie, podczas którego zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 57 – latkowi.  Teraz mężczyznę czeka kara 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 2 lat, dozór kuratora sądowego, powstrzymywanie się od nadużywania alkoholu, zapłata grzywny w wysokości 2000 zł oraz opłata kosztów sądowych.

Natomiast iławscy policjanci prowadzili postępowanie wobec 37 – latka. Mężczyzna od ponad 3 lat znęcał się nad swoją mamą. Jak ustalili funkcjonariusze mieszkaniec gminy Iława znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał kobietę, szarpał popychał oraz uderzał. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie. Funkcjonariusze postępowanie w tej sprawie zakończyli aktem oskarżenia, który trafił do sądu.

Kodeks karny za znęcanie się nad osobami najbliższymi przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 


źródło KPP Iława

lista postów