Letnie tematy w „Bajkolandii” i „Smerfolandii” w Lubawie (2020-06-25) przejdź do galerii

Do Przedszkoli Niepublicznych „Bajkolandia” i Smerfolandia” w Lubawie zawitało lato, które dookoła porozrzucało słoneczne promienie. Dzięki temu zajęcia we wszystkich grupach obfitują w letnią i wakacyjną tematykę. Realizowane zagadnienia w naszych przedszkolach koncentrują się na omówieniu atrakcji w Polsce, poznaniu legend związanych z najstarszymi polskimi miastami, ich zabytków i historii.

Dzieci zapoznały się z mapą Polski, odszukując na niej położenie morza i gór. Najmłodsi dopasowywali poszczególne symbole do określonego regionu. Wykonali pracę plastyczną związaną ze stolicą Polski czyli syrenkę warszawską. Nieco starsi układali historyjki obrazkowe, tworząc w ten sposób wakacyjną opowieść.

Ponadto przedszkolacy doskonaliły sprawność grafomotoryczną uzupełniając karty pracy oraz utrwalały umiejętności matematyczne przeliczając muszelkowe zbiory.  Dzieci zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas wakacyjnych przygód i wyjazdów. W czasie zajęć zapoznały się z pojazdami uprzywilejowanymi. Poznały także zasady udzielania pierwszej pomocy, zapoznając się z wyposażeniem apteczki i samodzielnie wykonując opatrunek.

Nie zabrakło tematów mających na celu utrwalenie wiadomości o żywiołach i zwierzętach egzotycznych. Sześciolatki w ostatnich dniach dokonywali podsumowań związanych z pobytem w przedszkolu. Pełni radości i wspomnień opisywały chwile, które najbardziej zapadły im w pamięci. Dowiedziały się także, jakie obowiązki czekają na nich w szkole oraz poznały niezbędne przybory, które powinien posiadać każdy uczeń.

Dzieci nie zapomniały również o bardzo ważnym świecie, jakim jest „Dzień Taty”. Przygotowały z tej okazji wiele pięknych laurek, piosenek i życzeń. Włożyły w to mnóstwo serca i miłości, aby każdy z tatusiów dowiedział się o ich wielkim uczuciu i oddaniu. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii, w których można podziwiać efekty pracy naszych przedszkolaków

Materiał:Przedszkola Niepubliczne „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie
 

lista postów
przejdź do galerii