Posiadali nielegalny tytoń, krajankę oraz papierosy. Usłyszeli zarzuty (2020-06-29)

Iławscy kryminalni zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu iławskiego i jego żonę. Małżeństwo w swoim samochodzie, domu i budynkach gospodarczych posiadało bez polskich znaków akcyzy 5340 sztuk papierosów, ponad 157 kg krajanki tytoniowej, 15 kg liści tytoniu oraz sprzęt służący do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych.

Straty Skarbu Państwa szacuje się na blisko 181.000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Iławscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu może posiadać znaczną ilość papierosów, liści tytoniu oraz krajankę. Funkcjonariusze w trakcie czynności służbowych zatrzymali do kontroli drogowej hondę należącą do 39 – latka i jego żony po czym  potwierdzili uzyskane informacje.

Podczas przeszukania samochodu, mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych należących do małżeństwa policjanci zabezpieczyli 5340 papierosów, ponad 157 kg nielegalnego tytoniu  oraz ponad 15 kg liści tytoniu. Okazało się, że mieszkańcy powiatu iławskiego posiadają również sprzęt służący do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych w postaci gilotyny, maszyny do rozdrabiania liści na krajankę tytoniową oraz maszynę do suszenia tytoniu.

Małżeństwo w ten sposób chciał oszukać Skarb Państwa na kwotę blisko 181.000 złotych. Oboje zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut. Wszystkie nielegalne produkty tytoniowe a także samochód zostały zabezpieczone przez policjantów.

Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat. 

źródło KPP Iława

lista postów