Pierwsze starty zawodników LKS Lubawa - 4 zawodników i 4 życiówki w Olsztynie (2020-07-01) przejdź do galerii

W Olsztynie na nowo wyremontowanym stadionie i rzutniach w AZS UWM wystartowało 4 miotaczy LKS LUBAWA pod opieką trenera Leszka Kołodziejskiego. Ostatnie zawody na tym obiekcie z naszym udziałem odbywały się blisko 10 lat temu. Decyzję i wyjeździe na Mityng podjęliśmy w ostatniej chwili, ale opłacało się wszyscy: Daria Siemińska, Klaudia Kucińska, Patrycja Ligman i Mateusz Ewertowski znacząco poprawili swoje rekordy życiowe z 2019 roku. Daria Siemińska uzyskała wynik 12.02 m w 5 próbie pchnięta kula poleciała znacznie dalej, ale nie udało się utrzymać w kole i próba była niemierzona. Tym samym Daria poprawiła swój rekord kulą 4kg o 1,5m.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Klaudia Kucińska trzykrotnie posyłając kulę 3kg poza granicę 11m. Najlepsze pchnięcie i rekord życiowy 11,37m - trzeci rezultat na listach krajowych z rok starszymi zawodniczkami. Klaudia poprawia rezultat z tamtego roku o 80cm i zwycięża na mityngu w Olsztynie.

Znakomicie zaprezentowała się również Patrycja Ligman, która posłała kulę na odległość 10.45m i poprawiła rezultat z poprzedniego roku o 1,25m co dało 3 miejsce w konkursie młodziczek U16. Mateusz zaprezentował się również znakomicie poprawił swój rekord o 1,20m i z wynikiem 13,62m zajmuje 2 miejsce w konkursie.

Odległości osiągnięte przez naszych reprezentantów już w 1 starcie bardzo cieszą jest jeszcze sporo do poprawienia pod względem technicznym ale nic nie daje takiego zapału jak zawody i rywalizacja. Wszyscy zawodnicy LKS są spragnieni startów po przerwie związanej z epidemią już w następnym tygodniu kolejne starty tym razem w Pasłęku wystartuje szersza reprezentacja sprinterzy, biegacze, oszczepnicy, dyskobole no i  po raz drugi kulomioci. Gratulujemy i życzymy kolejnych rekordów życiowych w Pasłęku. 

materiał: LKS Lubawa

lista postów
przejdź do galerii