Policjanci z Lubawy zatrzymali sprawcę.Strzelał do psa. Dobrowolnie poddał się karze (2020-07-01)

Dobrowolnie poddał się karze po tym jak usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Teraz mężczyznę czeka kara ograniczenia wolności, zapłata nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt i opłata kosztów sądowych w całości.

Policjanci z Komisariatu w Lubawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzili postępowanie przeciwko 20 - latkowi.  Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna przy użyciu urządzenia z tworzywa sztucznego umożliwiającego wystrzeliwanie pocisków strzelał do psa sąsiadów.

Na szczęście zwierzęciu nic poważnego się nie stało. Policjanci zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli przedmioty służące do popełnienia przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 20 – latkowi. Teraz mężczyznę czeka kara 6 miesięcy ograniczenia wolności w postaci potrącenia 20 % wynagrodzenia za prace w stosunku miesięcznym na cel społeczny wskazany przez sąd, zapłata nawiązki w wysokości 1000 zł na cel związany z ochroną zwierząt wskazany przez sąd oraz opłata kosztów sądowych w całości.

źródło KPP Iława

lista postów