W Lubawie poszukiwany 45 latek zatrzymany na ulicy.Zatrzymali szukanych przez wymiar sprawiedliwości. (2020-07-01)

Każdego dnia do policjantów wpływają nakazy zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury, aresztu lub zakładu karnego osób poszukiwanych, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Iławscy policjanci w ciągu jednego dnia zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn, którzy chcieli uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia bądź przestępstwa.

Do zatrzymania pierwszego mężczyzny w gminie Iława. 26-latek poszukiwany był przez miejscowy sąd, który wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Funkcjonariusze sprawdzali różne adresy zamieszkania mężczyzny, rozpytywali jego rodzinę oraz znajomych, aby ustalić gdzie obecnie przebywa. W trakcie czynności okazało się, że mieszka w jednym z domów w gminie Iława. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce gdzie zatrzymali 26 – latka. Mężczyzna został już przetransportowany do więzienia gdzie spędzi najbliższe półtora roku za włamania i uszkodzenie ciała.  

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci w Lubawie na jednej z ulic. Funkcjonariusze zostali poinformowani, że na trawie leży jakiś mężczyzna, który prawdopodobnie znajduje się pod działaniem alkoholu. Policjanci pojechali na miejsce gdzie potwierdzili informacje. Wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 45 – latek jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu policjanci przetransportowali go do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 15 dni.

Tymczasem funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań ustalili miejsce przebywania mieszkańca województwa pomorskiego. Okazało się, że mężczyzna mieszka w Iławie i tu również pracuje. Policjanci zatrzymali  28 – latka i przetransportowali do więzienia. Mieszkaniec województwa pomorskiego spędzi tam najbliższe 182 dni ponieważ nie płacił alimentów.

Przypominamy !

Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 


źródło KPP w Iławie

foto  ilustracja do tekstu  archiwum e-lubawa

lista postów