Awans Avisty Łążyn w WPP po zwycięstwie 5:3 nad Radomniakiem Radomno (2020-07-26) przejdź do galerii

Jak już informowaliśmy czytelników w dniu wczorajszym piłkarze rozegrali pierwszą rundę Wojewódzkiego Pucharu Polski. Po Motorze Lubawa do dalszej fazy rozgrywek awansowała A klasowa - Avista Łążyn.

W rundzie wstępnej WPP po ciężkim i wyrównanym meczu Avista Łążyn wygrała z LZS Frednowy 3:2. Bramkę dającą awans strzelił w 118 min. Jakub Dąbrowski. Wcześniej dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Szymon Wroński. 25 lipca o godz. 17. Rywalem Avisty była drużyna ligi okręgowej Radomniak Radomno, która w rundzie wstępnej pokonała Zamek Kurzętnik 2:3.

W Łążynie goście, piłkarze trenera Sławomira Mowińskiego grali w okrojonym składzie z 8 juniorami w podstawowym składzie i dzielnie stawiali opór gospodarzom - Aviście Łążyn.

Avista Łążyn - drużyna trenera Łukasza Rubalewskiego prezentowała się korzystniej na boisku, szczególnie młodzi zawodnicy i kontrolowała spotkanie. Chociaż po zdobyciu trzech bramek na początku, po bramkach Szymona Wrońskiego w 1 minucie, Baczewskiego w 3 minucie i ponownie Wrońskiego w 6 minucie, goście nie załamali się i zdobyli dwie bramki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 3:2.

Na początku drugiej połowy, Daniel Malinowski pewnie zdobył bramkę z rzutu karnego w 47 minucie podwyższając wynik na 4:2. Kolejną bramkę dla gospodarzy w 85 minucie zdobył Damian Golder na 5:2. Goście w 88 minucie zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale całe spotkanie zasłużenie wygrali gospodarze 5:3 i awansowali do dalszych rozgrywek.

Bramki dla Radomniaka Radomno zdobyli: Łukwiński i dwie Górzyński.

Już wkrótce dowiemy się, kto będzie kolejnym rywalem Avisty Łążyn i Motoru Lubawa w dalszej fazie eliminacyjnej WPP.