46-letni mieszkaniec Lubawy uderzył skuterem w łódź. Będzie się tłumaczył przed sądem (2021-07-14)

W najbliższym czasie przed sądem będzie się tłumaczył 46-letni mieszkaniec Lubawy, który uderzył skuterem w łódź. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów tj. patentu sternika motorowodnego oraz dowodu rejestracyjnego skutera.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, że w Szałkowie skuter wjechał w dwie osoby. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 46 – latek poruszając się skuterem po tafli jeziora z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w poruszającą się łódź, którą pływało dwóch mężczyzn.

W wyniku zdarzenie mieszkaniec Lubawy został ranny w głowę. Jak się również okazało mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do poruszania się skuterem wodnym, jak twierdził zostawił je w domu.  46 – latek z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

Natomiast za nie przestrzeganie przepisów Ustawy o Żegludze Śródlądowej oraz nie posiadanie przy sobie obowiązkowych dokumentów w najbliższym czasie mieszkaniec Lubawy będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

źródło KPP Iława

lista postów