Dzień klocków u Słoników (2021-07-15) przejdź do galerii

Wszyscy jako dzieci, na pewno mieliśmy rewelacyjne doświadczenia związane z zabawą klockami.  Od zawsze klocki to świetna zabawka dla dzieci w każdym wieku.  Niektórzy z nas nawet teraz, towarzysząc swoim dzieciom, chętnie do niej wracają. Dzieję się tak, ponieważ klocki dają pole do działania wyobraźni i zapewniają wciągającą zabawę na wiele godzin. Klocki to wprost genialny wynalazek – genialny w swojej prostocie, towarzyszący w kształtowaniu najistotniejszych umiejętności na różnych etapach życia dzieci.

Te kolorowe w różnych kształtach przedmioty  bardzo mocno wspierają dzieci w rozwijaniu koordynacji wzrokowo-ruchowej i sprawności manualnej. Barwne elementy zachęcają do chwytania, przekładania na inne miejsce, wykonywania jeszcze bardziej precyzyjnych ruchów.  
Postanowiliśmy zatem sprawdzić czy rzeczywiście nasze przedszkolaki z grupy „Słoniki” z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” w Lubawie lubią bawić się klockami i który model jest ich ulubionym oraz jakie ciekawe budowle powstaną, gdy otrzymają do dyspozycji wszystkie dostępne rodzaje klocków.

Dziecięca pomysłowość i kreatywność nie zna granic co można zobaczyć na zdjęciach. Nasi milusińscy nawlekali klocki jako korale tworząc biżuterię, układali kolorowe obrazki z mozaiki geometrycznej. Z klocków lego ułożyli miasto, zaś z drewnianych klocków powstał zamek dla księżniczki oraz farma dla zwierząt.

Rakieta kosmiczna wykonana z plastikowych klocków zwanych „waflami” przez chłopców naprawdę była bardzo wysoka, a wzniesienie jej dało naprawdę wiele radości. Dzisiejsze zajęcia nasuwają kilka wniosków:

- po pierwsze klocki to świetna zabawka dla każdego i małego i dużego,
- klocki wspierają rozwój dzieci na każdym etapie- bawiąc uczą
- kolorowe elementy dzięki swojej różnorodności nigdy się nie znudzą
- a nasze Słoniki najbardziej lubią klocki wafle oraz lego.

materiał: Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” w Lubawie

lista postów
przejdź do galerii