Strażacy z miasta i gminy Lubawa w akcji (2021-07-19)

Mimo, że w miniony piątek przeszła nawałnica przez nasz region, to nadal mieszkańcy zgłaszają do strażaków informacje o konarach drzew blokujących drogi czy zwisających gałęziach  zagrażających mieszkańcom. Strażacy z OSP Rożental w godzinach popołudniowych wyjeżdżali alarmowo na drogę między Grabowem polną drogą, a tzw. Gajem, gdzie konary wierzby blokowały drogę.

W dalszej kolejności zadysponowani zostali do Grabowa w kierunku Wiśniewa, gdzie na wysokości ok. 15 metrów oderwał się bardzo duży konar i wisi nad drogą stwarzając zagrożenie. Do pomocy dotarł zastęp z OSP Lubawa z podnośnikiem i usunięto zagrożenie. Kolejne zdarzenie to usuwanie konaru drzewa w kierunku na Zielkowo. Dzięki pomocy podnośnika z Lubawy konar udało się usunąć. Czy to już wszystkie zdarzenia związane z piątkową i sobotnią nawałnicą, zobaczymy.

To nie koniec wyjazdów alarmowych w dniu dzisiejszym. 19 lipca po godz. 22.15 zastęp z OSP Lubawa wyjeżdżał alarmowo do Fijewa, gdzie w jednym z mieszkań termometr rtęciowy spadł na podłogę i rozbił się. Należy pamiętać, że rtęć jest drugim najbardziej toksycznym pierwiastkiem na Ziemi po plutonie. Nawet niewielka ilość rtęci może zagrażać życiu.

Strażacy zebrali srebrne kuleczki rtęci w gumowych rękawiczkach przy pomocy sztywnego papieru, następnie włożyli rtęć do szklanego słoika i szczelnego plastikowego worka.

(mz)

lista postów