Dwaj mieszkańcy Lubawy poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości zostali zatrzymani (2021-07-20)

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany w Lubawie. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności ustalili miejsce przebywania szukanego 38 – latka i natychmiast tam pojechali. Potwierdzili uzyskane informacje i zatrzymali mieszkańca Lubawy. Policjanci przetransportowali mężczyznę do więzienia gdzie spędzi najbliższe 214 dni za niestosowanie się do sądowego zakazu.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci również w Lubawie.  Mundurowi ustalili gdzie przebywa szukany 25- latek po czym zatrzymali go. Mężczyzna został przetransportowany do lubawskiej jednostki policji celem przeprowadzenia z nim czynności dla Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich. 25 – latek po wykonaniu z nim czynności został zwolniony.   

Przypominamy !

Policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Policjanci informują, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
 

źródło KPP Iława

lista postów