Otwarcie Rodzinnego Centrum Integracyjnego Hullo w Lubawie (2021-07-20) przejdź do galerii

16 lipca br. w Fijewie odbyło się uroczyste otwarcie Rodzinnego Centrum Integracyjnego, realizowanego w ramach projektu „Przez naukę i zabawę do pełnej sprawności - Rodzinne Centrum Integracyjne Lubawa”. Zostało stworzone przez konsorcjum trzech podmiotów - Fundację Rozwoju Warmii i Mazur (Lider projektu), Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane Zdzisław Wierzbowski oraz firmę BIOTERM Grzegorz Wierzbowski.

Podczas uroczystego otwarcia obecni byli gospodarze Rodzinnego Centrum Integracyjnego oraz zaproszeni goście: Bernadeta Hordejuk - przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Bogdan Bartnicki – zastępca Dyrektora Departamentu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Tomasz Ewertowski – Wójt Gminy Lubawa, Maciej Radtke - Burmistrz Lubawy i Stanisław Kieruzel – zastępca Burmistrza, Andrzej Ochlak - starosta powiatu nowomiejskiego, Józef  Blank - Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, wójtowie sąsiednich gmin, ks. Marcin Staniszewski, przedstawiciele rzemiosła, dyrektorzy Urzędów Pracy, szkół, przedszkoli, wykonawców inwestycji oraz inni, znamienici goście.

W imieniu konsorcjum głos zabrała Joanna Długosz - Prezes Fundacji Rozwoju Warmii i Mazur, która przedstawiła ideę przedsięwzięcia, historię powstania konsorcjum oraz cel projektu – „Obawialiśmy się trochę naszego biznesowego mariażu, jednak z perspektywy czasu wiemy, że była to dobra decyzja, połączenie sił, niezłomność w dążeniu do celu i wzajemne wsparcie, pozwoliły uzyskać efekt synergii. Prace jeszcze się nie kończą – trwa rozbudowa Centrum w ramach kolejnego projektu, co ogromnie nas cieszy, bo oferta będzie jeszcze bardziej różnorodna”.

Centrum powstało w odpowiedzi na potrzeby społeczeństwa, zarówno tego, które zamieszkuje nasz powiat, powiaty sąsiednie, jak i przyjeżdżających w okolice turystów; dzieci, młodzieży, dorosłych, osób zdrowych i niepełnosprawnych, młodszych i starszych. Nie ma żadnych ograniczeń.

Celem było stworzenie przyjaznej przestrzeni pozwalającej na wspólne spędzanie czasu, integrację, rozwój, pokonanie deficytów, relaks, sport, radość i rekreację, zarówno indywidualnie, jak i w większym gronie.
Oferujemy sporą porcję rozrywki – na dużej, pięknej sali zabaw, placu zabaw czy w przestrzeni gier i edukacji VR, sportu – aktywnych zapraszamy na treningi w siłowniach, sali do squasha, na ściankach wspinaczkowych, stoku narciarskim  czy też pełnowymiarowej sali sportowej.

Jest też miejsce, gdzie można nabrać sił i odpocząć – kawiarnia, a także prawie gotowy ogród sensoryczny.
Mamy także przygotowaną ofertę rehabilitacji kompleksowej - od działań diagnostycznych do systematycznego wsparcia, które znajdą u nas dzieci, młodzież i dorośli. Posiadamy sprzęt, wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, aby pomóc tym, którzy utracili sprawność fizyczną lub psychiczną czy też mają wady wrodzone.

Do dyspozycji pozostają gabinety specjalistyczne do fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, terapii behawioralnej, treningu słuchowego, biofeedbacku, mapowania mózgu, terapii pedagogicznej, integracji sensorycznej, gabinetu z platformami dynamograficznymi.

Centrum hullo oferuje również noclegi. W 13 pokojach dwu-, trzy-, cztero-, a nawet pięcioosobowych znajdą miejsce nie tylko odwiedzający nasze Centrum, ale również przejeżdżający przez nasz region turyści.

W dalszym etapie naszego Hullo Centrum pojawią się boiska i korty tenisowe, rekreacyjno-naukowe tramwaje wodne, kino sferyczne, rowery, wycieczkowy bus  oraz… wiele innych atrakcji.

Głos zabrała także przewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego - Bernadeta  Hordejuk, dziękując  konsorcjum, za to, co zostało wykonane. To pierwsza inwestycja o tak szerokim spektrum w naszym województwie, co nas bardzo cieszy - podkreśliła. Odczytano list gratulacyjny od  Wojewody Warmińsko–Mazurskiego. Głos zabrali pozostali inni, zaproszeni goście, w tym włodarze gminy wiejskiej i miejskiej Lubawa.

W dalszej części nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i prezentacja wszystkich nowoczesnych obiektów oraz wyposażenia.
Następne spotkanie – szykuje się po zakończeniu kolejnego etapu.

Artykuł Sponsorowany

foto: Marek Matuszewski i Marian Żuchowski

lista postów
przejdź do galerii