Grzegorz Skawiński gościem specjalnym Soundela 2021 w Lubawie (2021-07-21) przejdź do galerii

Gościem specjalnym tegorocznych warsztatów Soundela 2021 był Grzegorz Skawiński. Wykład rozpoczął się po godz. 16.00, miał trwać do godz. 18.00, a trwał do godz. 19.30. Tak duże było zainteresowanie osobą "Skawy", który w bardzo przystępny, prosty sposób przekazywał  uczestnikom warsztatów swoją wiedzę, uwagi dotyczące muzyki i nie tylko. Z wykształcenia pedagog, zrobił to perfekcyjnie utrzymując kontakt z uczestnikami, a na sali była kompletna cisza podczas wykładu.

Gościa specjalnego powitał Jacek Królik zawiadowca warsztatów.
Grzegorz Bogdan Skawiński urodził się w Mławie. Muzyk, kompozytor, piosenkarz, autor tekstów, gitarzysta i producent muzyczny. Były członek zespołów Horoskop, Akcenty i Kombi. W latach 1991–2003 lider grup muzycznych Skawalker i O.N.A. Od 2003 stale występujący w zespole Kombii.

Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie, policealną szkołę muzyczną w klasie gitary klasycznej i studia na kierunku pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim. Choć jak wspominał w dniu wczorajszym zdawał na studia na kierunek filologia  węgierska, ale nic z tego nie wyszło.
Podczas wykładu przyznał, że od dziecka był zainteresowany grą na gitarze, choć jako 5-latek początkowo nosił się z zamiarem gry na akordeonie. Ostatecznie jednak, gdy miał 9 lat, w Polsce zapanował muzyczny trend na big-bit, bowiem z zachodu docierały piosenki grup takich jak Stonesi i The Beatles, zafascynowała go gitara. Na jego muzycznej tapecie znalazł się także wielki Hendrix, którego styl imponował Skawińskiemu szczególnie. Wykładowca oprócz muzyki zajmuje się malarstwem. Miał już kilka wernisaży.

W sierpniu 2016 roku drugiego dnia ostatniego weekendu wakacji Lubawa znalazła się na mapie jubileuszowej trasy 40-lecia duetu Skawiński&Tkaczyk. Było to 38 z 52 zaplanowanych na ten rok spotkań z publicznością zespołu Kombii.

Prezentuję w galerii kilka zdjęć zespołu Kombii z koncertu w 2016 roku w Lubawie. (mz)

lista postów
przejdź do galerii