Za szybko, bez uprawnień czy na podwójnym gazie. Kolejni nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego (2021-09-06)

Prawie codziennie iławscy policjanci interweniują wobec kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na tzw. „podwójnym gazie”, bądź nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Tak było również podczas minionego weekendu.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w Biskupiczkach podczas pomiaru prędkości. 46  – latek na obowiązującej pięćdziesiątce jechał bmw z prędkością 107 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem, zatrzymano mu  prawo jazdy a  jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Tymczasem po godz. 21:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22 – latka. W trakcie czynności okazało się, że kierujący bmw posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z powyższym policjanci samochód przekazali osobie wskazanej przez zatrzymanego a 22 – latka zwolnili po wykonaniu z nim czynności.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Lubawie. Tym razem policjanci zatrzymali 26 – latka do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna kierował vw nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Natomiast po godz. 14:00 w Suszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna kierował jednośladem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowco pamiętaj!

Reaguj na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
 

źródło KPP Iława

lista postów