„Ruszamy się dla zdrowia” w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie. (2021-09-06) przejdź do galerii

Współcześnie dzieci dużo czasu spędzają przed wszelkiego rodzaju nośnikami. Zaliczyć do nich możemy telefon, tablet, telewizor, komputer. Sprawność ruchu, którą kiedyś osiągało się poprzez aktywną zabawę w domu i na powietrzu teraz należy kształtować świadomie podjętymi działaniami.

Jednym z nich jest gimnastyka poranna. Pozwala ona na uruchomienie układu krążenia dziecka, pobudza mięśnie i cały układ ruchowy dziecka, sprzyja dotlenieniu, uświadamia dziecku możliwości ruchowe jego własnego ciała. Podczas zajęć porannej gimnastyki dzieci uczą się ruchu ciała w różnych płaszczyznach, kształtują umiejętność świadomego używania siły własnych mięśni, doskonalą sprawność i zwinność ruchu.

W prowadzonych przez nas zestawach ćwiczeń porannych często stosujemy muzykę, która nie tylko umila czas ćwiczeń ale też organizuje zajęcia w czasie, uwrażliwia dziecięcy słuch i przyzwyczaja do szybkiej i prawidłowej reakcji na sygnał dźwiękowy. Na relację z zajęć zapraszamy do galerii.

Materiał Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” i „Smerfolandia”

lista postów
przejdź do galerii