Żegnaj lato na rok! (2021-09-11) przejdź do galerii

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak i dobiegły do końca tegoroczne wakacje. Oferta zajęć, w których mogły uczestniczyć dzieci była ogromna. Wychowankowie mieli wiele możliwości zaprezentowania się w różnych dziedzinach poruszanych podczas zajęć świetlicy.

Odbywały się zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których powstawały piękne arcydzieła wykonane przez wychowanków. Dzieci wielokrotnie brały udział w pogadankach socjoterapeutycznych, które nawiązywały do tematów otaczającego ich świata. Powstała „ Mapa myśli”, która była okazją do wyrażenia przez dzieci swoich nadziei, obaw, a także sprzyjała refleksji dotyczących kolejnych działań w nowym roku szkolnym.

Ulubioną częścią zajęć były oczywiście gry i zabawy ogólnorozwojowe. Nie zabrakło także czynnego uczestnictwa wychowanków podczas zajęć stolikowych, gdzie można było spróbować swoich sił grając w gry planszowe itp. Bardzo dużo czasu dzieci spędzały na łonie natury korzystając z otaczającej aury. Dzięki temu powstały piękne fotografie, które zostały przedstawione w galerii.
 
Na zakończenie wakacji zostało zorganizowane nocowanie w świetlicy, które było nagrodą dla wychowanków za ogromne chęci  do wspólnych działań oraz za wzorowe uczestnictwo w wakacyjnych zajęciach. Była to kolejna okazja, podczas której dzieci mogły się integrować. Wieczór upłynął pod hasłem świetnej zabawy. Prym wiodła gra w „Mafię”, która okazała się ulubioną zabawą podczas nocowania. 

OPS Lubawa

lista postów
przejdź do galerii