Rytmika w Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie (2021-09-12) przejdź do galerii

„Czym jest muzyka? Nie wiem.
Może po prostu niebem
Z nutami zamiast gwiazd.
Może mostem zaklętym,
Po którym instrumenty przeprowadzą nas.”

Ludwik Jerzy Kern

Głównym zadaniem rytmiki u dzieci w wieku przedszkolnym jest wzbudzanie ciekawości muzycznej, która z czasem przekształca się w świadome przeżywanie muzyki . W Przedszkolach Niepublicznych „Bajkolandia” i  „Smerfolandia” w Lubawie podczas zajęć z Rytmiki realizujemy różne formy aktywności muzycznych i ruchowych, takie jak np. śpiew, taniec, słuchanie muzyki, naukę gry na instrumentach czy improwizację.

Lekcje są prowadzone w twórczej atmosferze, a ich poziom jest dostosowany do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci. To różnego rodzaju ćwiczenia muzyczno-ruchowe, wspierające rozwój intelektualny, fizyczny, emocjonalny. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci.

Składają się z ćwiczeń, które oswajają dziecko z podstawowymi zjawiskami i pojęciami muzycznymi, uwrażliwiają je na kontakt z muzyką, zaspokajają jego potrzebę ruchu, uczą pracy w grupie, a także mają działanie relaksacyjne. Pierwsze zajęcia z Rytmiki w nowym roku szkolnym już za nami, a przedszkolacy z niecierpliwością wypatrują kolejnych. Ich zmagania i ogromny entuzjazm można obejrzeć w poniższej galerii zdjęć.
 

„Bajkolandia” i  „Smerfolandia” w Lubawie  

lista postów
przejdź do galerii