Międzywojewódzkie Mistrzostwa w LA U16 w Olecku - 6 medali w makroregionie dla LKS Lubawa! (2021-09-12) przejdź do galerii

W sobotę 11 września w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w Olecku lekkoatleci LKS Lubawa wywalczyli 6 medali-wszystkie w konkurencjach rzutowych oraz  22 punkty do klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

W naszym makroregionie rywalizowali młodzi adepci sportu z województwa warmińsko – mazurskiego oraz mazowieckiego. Do startu zgłosiło się 340 zawodników z 58 klubów  (przeszło 600) osobostartów. LKS Lubawa reprezentowała 10 osobowa grupa zawodników pod opieką trenera Leszka Kołodziejskiego.

Wszystkie 6 medali zdobyły nasze trzy zawodniczki (po 2 każda) Patrycja Kołodziejska, Patrycja Ligman I Klaudia Kucińska
Absolutna dominacja naszych reprezentantek w konkurencji rzutu dyskiem, gdzie po raz pierwszy w historii klubu całe podium zajmują nasi zawodnicy, a trenujemy tą konkurencję przecież bez rzutni i klatki.
Im Klaudia Kucińska 32,87m PB
IIm Patrycja Ligman 30,29m
IIIm Patrycja Kołodziejska 29,39m PB
Vm Milena Rams 23,32m PB
Dziewczęta dominowały również w konkursie pchnięcia kulą 3kg
Im-Ptrycja Ligman 12,49m
Ilm-Klaudia Kucińska 11,47m
Tytuł mistrzyni makroregionu z poprzedniego roku obroniła w rzucie oszczepem.
Im-Patrycja Kołodziejska  -37,40m
IVm- Julia Niedziela -32,88m PB

Dobrze zaprezentowała się również sztafeta dziewcząt  Maja Banacka, Maja Sadowska, Nikola Krotowska, Julia Szauer, które w biegu rozstawnym 4x100m zajęły 6 miejsce z nowym rekordem życiowym 56,03s. Punktowała również Nikol Rykaczewska w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.

Był to znakomity start naszych zawodników potwierdzający dominację naszą w makroregionie  we wszystkich konkurencjach rzutowych dziewcząt rozegranych w gościnnym Olecku. Na uwagę zasługują również oryginalne  fryzury dziewcząt pokazujące oprócz rywalizacji sportowej dobrą zabawę.
Gratulujemy!!!
Przy okazji zapraszamy wszystkich sympatyków sportu ,dobrej zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu do  zapisów do naszego klubu.
Zapraszamy poniedziałki, środy, piątki o godzinie 16 na Stadion Łazienkowski.

źródło FB LKS Lubawa

lista postów
przejdź do galerii