Turniej deblowy w Lubawie o Puchar „Eurostylu” (2021-09-15) przejdź do galerii

W dniu 11 września miłośnicy tenisa ziemnego stanęli do rywalizacji o Puchar „Eurostylu”, który odbył się na kortach OSiR w Lubawie. Firma Pana Łukasza Witkowskiego z Rybna ufundowała puchary i nagrody dla najlepszych deblistów. W turnieju wzięło udział 7 par z takich miejscowości jak: Mława, Kwidzyn, Nowe Miasto Lubawskie, Lubawa, Iława i Rybno.

Zawodnicy grali systemem każdy z każdym, w wymiarze jednego pełnego seta. W sumie rozegraliśmy 21 spotkań przy sprzyjającej aurze i przyjaznej atmosferze. Sposób rozgrywania meczów nieco różnił się od ogólnie przyjętych zasad, a mianowicie grano bez netów oraz dodatkowo drużyna mogła skorzystać z jednego „Power Pointa”, który skutkował otrzymaniem podwójnej ilości punktów w przypadku wygranej akcji. Wprowadzone zasady miały na celu uatrakcyjnienie rozgrywek oraz pokrzyżowanie planów faworytom rozgrywek, co się jednak nie udało.

Najlepszym duetem tego dnia była para z Kwidzyna Łukasz Gwiazda i Wojciech Wróbel, którzy wygrali wszystkie swoje spotkania. Na drugim miejscu uplasował się mławski debel Wojciech i Adam Chocholscy.
Najniższe miejsce na podium przypadło również rodzinie z Kwidzyna Agacie Nosko i Jędrzejowi Strzeleckiemu.

W turnieju również udział wzięli:

Rafał Ankowski/Karol Rykaczewski (Lubawa/Rybno)
Przemek Wiśniewski/Martyn Michalak (Iława/Lubawa)
 Łukasz Żywicki/Arek Zaleski (Nowe Miasto Lubawskie)
Jan Krauzewicz/Roman Boberek (Lubawa/Nowe Miasto Lubawskie)

Podziękowania dla Jacka Świątkowskiego za życzliwość oraz Rafałowi Ankowskiemu za przygotowanie kortów.  Dziękuję mamie Annie i żonie Justynie  za przygotowanie smacznej zupy, sałatki i rogalików.
Turniej przygotował i prowadził Karol Rykaczewski.

materiał LTT Laver

lista postów
przejdź do galerii