Zajęcia w ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie (2021-09-16) przejdź do galerii

16 września 2021r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie odbyły się zajęcia w ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Na zaproszenie szkoły odpowiedzieli Strażacy Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie.

Przeprowadzili profesjonalny pokaz pomocy przedmedycznej. Uczniowie dowiedzieli się jak krok po kroku postępować w przypadku złamań, ran, jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak prawidłowo podjąć akcję resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach praktycznych i bardzo poważnie podeszły do kwestii ratowania ludzkiego życia. Miały także okazję poznać tajniki pracy strażaka, jego strój oraz sprzęt.

Ratownicy: Dorota Karbowska, Marta Wiśniewska i Dawid Jankowski podzielili się swoją fachową wiedzą, doświadczeniem i dołożyli cegiełkę w edukacji młodego pokolenia w zakresie pierwszej pomocy.

Z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować za poświęcony czas i przeprowadzone zajęcia.Życzymy, by Ich służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

materiał SP w Złotowie  
foto OSP Lubawa i S.P  Złotowo

lista postów
przejdź do galerii