Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Grabowie-Wałdykach (2021-10-08) przejdź do galerii

30 września 2021 w Szkole Podstawowej imienia Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach świętowaliśmy piąty Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Czytanie przebiegało w dwóch etapach. Pierwsza część skierowana była do przedszkolaków i klas I-IV natomiast druga była dla uczniów klas V-VIII.

W tym roku koleżanki i koledzy z klasy VIII włączyli się aktywnie w przebieg Dnia Głośnego Czytania. Chętne osoby zaprezentowały się w charakterystycznych strojach do czytanego tekstu. Odczytali swoim młodszym kolegom i koleżankom bajki, „Jaś i Małgosia” oraz „Czerwony Kapturek”. Po wysłuchaniu słuchacze odpowiadali za pytania.

Uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki dodatkowo wykonali piękne zakładki do książki.  Drugi etap świętowania przeznaczony był dla klas V-VIII. Polegał on na żywej lekcji z książką, podczas której najstarsi koledzy przedstawili jej 17 zalet wg Szwedzkiej Akademii Literatury Dziecięcej oraz wspólnie poszukiwali  interpretacji i tytułu książek do podanej zalety.

Na zakończenie przeczytano fragment Ani z Zielonego Wzgórza. Tego dnia nie obyło się bez degustacji książki. Wszyscy otrzymali cukierka, do którego doczepiona była jedna zaleta książki. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział,  a w szczególności klasie VIII za zaangażowanie się w ten ważny dzień.

SP w Grabowie-Wałdykach 

lista postów
przejdź do galerii