Wycieczka do Olsztyna uczniów SP w Tuszewie (2021-10-12) przejdź do galerii

7 października uczniowie klasy 1. i 2. ze Szkoły Podstawowej w Tuszewie odbyli wycieczkę do Olsztyna. Był to dzień pełen wrażeń. Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili lotnisko Olsztyn-Dajtki, Planetarium, Teatr Lalek oraz Warmiolandię.

Pierwszym punktem wycieczki było cywilno-sportowe lotnisko usytuowane ok. 4,5 km od centrum Olsztyna, w dzielnicy Dajtki. Podczas zwiedzania dzieci dowiedziały się od instruktora wielu ciekawych informacji na temat szybowców i znajdujących się na lotnisku samolotów. Uczniowie mieli także okazję zasiąść za sterami jednego z nich oraz zobaczyć helikopter, który wykonywał w powietrzu popisowe sztuczki i manewry.
Drugim miejscem było Olsztyńskie Planetarium. Podczas seansu ,,Ziemia, Księżyc i Słońce’’ uczniowie odbyli interesującą wędrówkę po niebie oraz
w prosty i zabawny sposób zgłębili wiedzę na temat podstawowych zjawisk astronomicznych, które można zaobserwować codziennie. Seans ukazywał, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu.
Kolejnym punktem programu był Teatr Lalek, gdzie dzieci obejrzały wzruszający spektakl pt. ,,Tygrys Pietrek’’. Jest to opowieść o strachu i jego przezwyciężeniu. Gra aktorska oraz wykorzystane podczas przedstawienia maski i lalki zrobiły na wszystkich niesamowite wrażenie.

Po takich emocjach przyszedł czas na małe co nieco w restauracji McDonald`s. Dzieci pałaszowały jedzenie i nabierały sił przed wizytą w Warmiolandii. W sali zabaw dzieciom podobało się bardzo. Jest ona wyposażona m. in. w konstrukcję z licznymi przeszkodami, zjeżdżalnie, trampoliny, gokarty, ściankę wspinaczkową i domki edukacyjne, czyli wszystko co dzieci lubią najbardziej. Po szaleństwach dzieci bezpiecznie i pełne radości wróciły do domu.

materiał SP w Tuszewie

lista postów
przejdź do galerii