Trzy puchary w Modlinie! (2021-10-13) przejdź do galerii

Mamy juz październik, a zawodnicy lubawsko - iławskiej Grupy Rajdowej Lracing wciąż w doskonałej formie. Nasi kierowcy 3 października wzięli udział finałowej 5 rundzie Pucharu Toru Modlin 2021 pod Warszawą. Na starcie zgłoszonych zostało 65 zawodników i zawodniczek.

W 5 rundzie popularnego cyklu organizowanego przez Tor Modlin kierowcy rywalizowali na profesjonalnym i nowoczesnym torze. Każdy z zawodników miał do pokonania odcinek 4,2 km, przejeżdżany pięciokrotnie. Jak można się było spodziewać w zawodach uczestniczyło wielu stołecznych zawodników oraz aktualnych matadorów obiektu.
Nasi lokalni zawodnicy i tym razem nie zawiedli naszych oczekiwań! Mimo rywalizacji na nowym torze dla części z nich zaprezentowali się perfekcyjnie!
 Specyfika odcinka łączyła nitkę toru bardzo krętej konfiguracji, która przechodziła w sekcję z szybkimi szykanami i mocnymi nawrotami. Organizator przed przystąpieniem do rywalizacji sprawdził auta zawodników na obowiązkowym badaniu kontrolnym (BK) na którym auta sprawdzane były pod wieloma czynnikami zapewniającymi bezpieczeństwo podczas zawodów. Każdy z zawodników miał dwukrotną możliwość przejechania trasy podczas zapoznania za samochodem organizatora w grupach po 10 aut.

Bezpośrednio po zapoznaniu i odprawie z zawodnikami podczas której sędziowie przekazali zawodnikom wytyczne toru i  zawodów oraz zasady bezpieczeństwa na torze przystąpiono do rywalizacji.
Tym razem  kierowcami reprezentującymi Grupa Rajdową LRacing! był Dawid i Łukasz Lontkowscy oraz Daniel Gurzyński. Oprócz kierowców na torze w Modlinie obecni byli wspierali zawodników: Jarosław Lontkowski, Piotr Maćkiewicz, Mirosław Korzeń z Magic Old Cars Lubawa, Mariusz Zadroga z PryzmatPhoto oraz Iza Gurzyńska z synkiem Marcelem.

Rywalizujący w klasie 2 - auta z pojemnością  silnika od 1150 do 1400ccm Dawid Lontkowski za kierownicą Honda Civic V 1.3 VTEC z dużą przewagą wypracowaną już na pierwszych dwóch przejazdach wygrał finałową rundę w swojej klasie oraz zdobył komplet punktów wyprzedzając dominującego w tym sezonie zawodnika w Peugeocie 106 Rally.  Miło jest odebrać puchar i gratulacje za szybką jazdę od samego Leszka Kuzaja, wielokrotnego Mistrza Polski.

Tor Modlin to najnowocześniejszy obiekt na którym jeździliśmy w tym sezonie, mam nadzieję, że w sezonie 2022 będziemy mogli rozwijać się i rywalizować w całym cyklu Pucharu Tor Modlin. - komentuje Dawid Lontkowski .

Młodszy z braci Lontkowskich Łukasz startował Citroenem C2 VTS w klasie 3 auta z pojemnością od 1401 do 1600ccm. Dla Łukasza była to pierwsza możliwość jazdy po tym torze. Mimo drobnych problemów z ustawieniem auta oraz dwóm wypadnięciom z trasy Łukasz uplasował się na 2 miejscu w klasie K3. Zawody w Modlinie bedę wspominał bardzo szczęśliwie i na pewno tu wkrótce.

Bardzo długi i kręty tor nie wybacza błędów oraz nie pozwala na chwilę dekoncentracji. Konkurencja w stolicy jest bardzo silna, a auta profesjonalnie przygotowane. - komentuje Łukasz Lontkowski, który wyprzedził swojego kolegę, a zarazem konkurenta w klasie 3  Daniela Gurzyńskiego zaledwie o 0,66s na prawie 19 minutowej sumie czasów całych zawodów. Daniel zajął 3 miejsce w klasie 3 jadąc swoim Citroenem Saxo VTS.

Cieszę się, że nasza rywalizacja jest bardzo zacięta i bijemy się z Łukaszem na dziesiąte części sekundy. Taka sytuacja motywuje do szybkiej i precyzyjnej jazdy od 1 metra zawodów do zakończenia ostatniej próby. Tor w Modlinie podobnie jak Łukasz odwiedziłem pierwszy raz i mimo nieznajomości obiektu byłem bardzo konkurencyjni wsród lokalnych zawodników. - komentuje Daniel Gurzyński.  

Kiedy kolejne starty?

Już niebawem nasi zawodnicy wystartują w finałowej rundzie TimeAttack na asfaltowej nitce toru w Toruniu (11.11.2021) Zawody organizowane będą przez organizację Motorsport Trophy.  Kierowcy Grupy Rajdowej zapraszają na tor wszystkich lokalnych kierowców rajdowych w ich przygotowanych maszynach ale również kierowców w cywilnych autach, którzy chcą spróbować swoich sił na torze w bezpiecznych warunkach. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do mediów społecznościowych Grupy Rajowej LRacing, chłopaki na pewno pomogą i udzielą wszelkich informacji na temat możliwości startu na toruńskim torze.


Zdjęcie Grupowe:
od lewej: Mirosław Korzeń, Jarosław Lontkowski, Łukasz Lontkowski, Leszek Kuzaj, Dawid Lontkowski, Piotr Maćkiewicz, Daniel Gurzyński z synkiem Marcelem oraz Iza Gurzyńska.
FOTO: Mariusz Zadroga PryzmatPhoto

Nasi partnerzy:
Trans-Cars Auto Handel Susz – Pan Jarosław i Pani Dorota Pacocha
Hurtowni Elektrycznej Omega - Pani Natalia Łużyńska
Hurtowni Warzywno - Owocowej - Pan Dawid Bartkowski
Szop Reklamowy - Pani Dominika Raszkowska
OLBO Lubawa - Pan Bogdan Jankowski
PK volt – Pan Piotr Kowalkowski
Auto – Części Daniel – Pan Daniel Malinowski
Sklepy Szkłomal – Pani Jolanta Truszczyński
PF-Pack – Pan Michał Tykarski
OryginalnySok – Pan Wojciech Szpitter
Stawiarski Auto Service – Pan Marcin Stawiarski
Okna Rogowski – Pan Arkadiusz Rogowski

materiał LRacing

lista postów
przejdź do galerii