240 uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych otrzymało stypendia Starosty Powiatu Iławskiego (2021-10-14)

Starosta Powiatu Iławskiego przyznał stypendia uzdolnionym uczniom szkół  ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Iławski, za rok szkolny 2020/2021. Stypendium, w wysokości 500 zł, przyznano 240 uczniom. Wszyscy stypendyści spełnili określone kryteria, m.in. uzyskali wysoką średnią ocen, zostali laureatami bądź finalistami olimpiady, konkursu przedmiotowego, na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim.

Samorząd Powiatu Iławskiego realizuje program przyznawania stypendiów uzdolnionym uczniom szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Iławski. W 2021 roku stypendium w wysokości 500 zł przyznano 240 uczniom.

Stypendium mogło być przyznane uczniowi, który uzyskał co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz został laureatem bądź finalistą olimpiady, konkursu przedmiotowego, na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim, i uzyskał w klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 4,0 lub uzyskał w szkole w klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 5,0. Mogło być przyznane również za osiągnięcia artystyczne uczniowi, który uzyskał co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz został laureatem, zdobywcą wyróżnienia i uczestnikiem finału międzynarodowego lub ogólnopolskiego konkursu artystycznego, został laureatem wojewódzkiego bądź makroregionalnego konkursu artystycznego, posiada udokumentowane sukcesy w konkursach artystycznych organizowanych w regionie, województwie lub kraju.

– W tym roku nie odbyła się uroczysta gala przyznania stypendiów naszym uczniom z powodu wciąż trwającej pandemii. Nie mniej serdecznie gratuluję laureatom, a wszystkim uczniom szkół powiatu iławskiego życzę sukcesów i wytrwałości. Stypendyści są nie tylko wybitnie zdolni, ale mają także ambitne plany na przyszłość. Jestem przekonany, że otrzymane stypendium będzie zachętą dla nich do dalszej nauki i pomoże w realizacji marzeń – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. – Cieszymy się, że nauka w tym roku szkolnym 2021/2022  odbywa się w trybie stacjonarnym, co z pewnością jest korzystne dla uczniów i dla nauczycieli.

LISTA STYPENDYSTÓW:

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie

1 Ruczyński Oskar
2 Romański Eryk
3 Wiatr Radosław
4 Radgowski Jakub
5 Wasiewski Mateusz
6 Paczkowska Patrycja
7 Kordowski Igor
8 Senger Julia
9 Staszyńska Kinga
10   Lipiński Maciej
11   Dreszler Aleksandra
12   Wiercińska Kinga
13   Majkowska Julia  (Laureatka Ogólnopolskiego Programu „Matura na 100 procent”)
14   Cymańska Marcelina
15   Fiałkowski Nikodem
16   Rudnicka Maria
17   Parowicz Jakub
18   Iwankowska Zuzanna
19   Ogonowski Łukasz   (Finalista konkursu „Wygraj indeks” Politechniki Gdańskiej)
20   Gdula Maja
21   Piotrowicz Roksana
22   Jackiewicz Izabela
23   Augustyniak Kacper
24   Babraj Martyna
25   Bagrowski Karol Kazimierz
26   Barbarewicz Mariusz
27   Białobrzewska Julia
28   Chrobak Julia
29   Czarzasta Wiktoria
30   Drezler Magdalena
31   Etmańska Karolina
32   Ewertowska Amelia
33   Fiałkowska Julia
34   Gałkowska Oliwia
35   Gdula Maria
36   Góralska Anna Maja
37   Heyda Joanna
38   Hinz Wiktoria
39   Januszewska Izabela Kinga
40   Jastrzębska Karolina
41   Karpiński Konrad
42   Klach Daniel
43   Konkol Julia Irena
44   Kotlenga Natalia
45   Kowalska Aleksandra
46   Kożuchowska Laura
47   Krajnik Magdalena
48   Król Karina
49   Kwiatkowska Aleksandra
50   Leppert Natalia
51   Łęgowska Aleksandra
52   Mańska Maja
53   Maśka Aleksandra
54   Meller Adrianna
55   Michalewska Amelia Maria
56   Myszkiewicz Zuzanna
57   Orzechowska Oliwia
58   Osmański Adrian Mateusz
59   Osmański Krzysztof
60   Palikowska Julia
61   Panek Mateusz
62   Pielenc Aleksandra Ewelina (Finalistka okręgowej VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie)
63   Pielenc Mikołaj
64   Plec Zofia Magdalena
65   Podolski Karol Aleksander (Finalista Olimpiady Wiedzy Historycznej)
66   Raszkowska Nikola
67   Sahakyan Patvakan
68   Stadnicka Aleksandra
69   Sypucińska Sara
70   Świątkowska Nadia Alicja
71   Trzebiatowski Filip
72   Witos Julia
73   Wiśniewska Oliwia
74   Wróblewska Anna
75   Zapadka Dominika
76   Zielińska Małgorzata

Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie

77   Borek Paweł
78   Gola Wojciech Maciej
79   Jabłońska Agata
80   Marszałkowski Radosław
81   Rutkiewicz Jakub
82   Sokołowski Jarosław
83   Szczekało Maria Katarzyna ( I miejsce VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu-Kraków 2020, Finalistka Etapu Okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania odzieży 2021)
84   Kacprzak Jakub Damian
85   Kudyba Joanna
86   Puchowski Kacper
87   Ruczyńska Oliwia Marlena
88   Kłuba Bartosz
89   Milarska Magdalena
90   Jabłońska Zofia
91   Ciesielska Natalia Magdalena
92   Jabłońska Paulina
93   Urbańska Patrycja Agata
94   Brzozowska Anita Maria
95   Rolkowska Zuzanna
96   Szymańska Martyna
97   Sztachański Dawid
98   Urbański Arkadiusz
99   Sendobry Kamil Zbigniew
100 Bartczak Mateusz Mariusz
101 Ruczyńska Julia Daria
102 Wisniewska Dominika
103 Dunajska Justyna Jadwiga
104 Tęgowska Katarzyna
105 Typa Natalia Anna
106 Chała Przemysław Marcin
107 Nowakowska Martyna
108 Makowska Martyna
109 Makówka Karolina Katarzyna
110 Tryniszewski Dariusz Paweł
111 Ziółkowska Agata
112 Dzido Joanna Małgorzata
113 Różańska Wiktoria
114 Bednarska Oliwia
115 Łukomska Wiktoria
116 Szauer Wiktoria
117 Adamska Elwira Barbara
118 Bakirzyńska Adrianna
 

Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie

119 Gapska Natalia
120 Sawicka Magdalena
121 Cichorek Martyna
122 Olszewska Dominika
123 Augustyniak Sylwia Natalia
124 Niemaszyk Katarzyna
125 Tęgowska Joanna
126 Leśniewska Dominka
127 Fafińska Karolina
128 Hatała Agnieszka
129 Pasik Aleksandra
130 Ewertowska Natalia Elżbieta
131 Dubanowska Julita Marta
132 Kwaśniewska Weronika
133 Zaranek Wiktoria
134 Strzelec Marta
135 Karbowska Agata
136 Karczewska Alicja
137 Włodarczyk Jakub
138 Gawryszewska Angelika
139 Dominiczak Zuzanna
140 Becmerowicz Julia
141 Byglewska Patrycja
142 Marszałkowski Przemysław Jakub
143 Żochowska Weronika
144 Lipińska Oliwia Janta
145 Łabuda Klaudia
146 Antkowiak Aleksandra
147 Maciejewska Wiktoria
148 Kamiński Kacper
149 Biełuś Tomasz
150 Żarczyński Michał
151 Szymański Oskar
152 Żubertowski Brajan
153 Kaślewicz Aleksandra
154 Tyburska Wiktoria
155 Pączkowska Zuzanna


Zespół Szkół w Lubawie

Przygotowanie zdjęcia: Mateusz Złotowski

156 Szczepańska Magdalena
157 Dąbrowska Julia
158 Tomaszewska Martyna
159 Szymańska Katarzyna (Finalistka VII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”).
160 Figger Marcin
161 Niesiobędzki Adam Jacek
162 Makowski Mateusz Henryk
163 Truszczyńska Katarzyna
164 Truszczyńska Dominika
165 Ewertowska Wiktoria
166 Staniszewska Natalia
167 Karpińska Patrycja
168 Dąbrowska Ewelina
169 Cherkowska Kinga
170 Eremus Dagmara
171 Drzymalski Dawid
172 Gross Nikola
173 Ochlak Julia Anna
174 Markowska Magdalena Maria
175 Markuszewska Aleksandra
176 Wojtacka Karina
177 Chyrzyńska Amelia
178 Ewertowska Julia
179 Kowalkowska Amelia
180 Orzechowska Joanna
181 Wrońska Laura
182 Gumowska Oliwia Laura
183 Bogdańska Daria
184 Rolka Anna
185 Micka Wiktoria
186 Górski Adrian
187 Gamańska Wiktoria
188 Januszewska Oliwia
189 Ewertowski Grzegorz Stanisław
190 Ochocka Aleksandra
191 Rochon Julia
192 Szpanowska Martyna
193 Truszczyńska  Katarzyna Ewelina
194 Wiśniewski Bartosz Adam
195 Bartczak Weronika Agnieszka
196 Rykaczewski Miłosz
197 Markuszewski Jakub
198 Modrzewska Karolina Zespół Szkół w Lubawie
199 Józefowicz Nikola Vanessa
200 Mederski Kacper
201 Łukaszewska Aleksandra
202 Markowska Karolina Barbara
203 Gross Natalia
204 Twardy Oliwia
205 Szulwic Oliwia
206 Nowakowska Paulina Aleksandra
207 Kozłowska Wiktoria
208 Czyżewska Monika
209 Zabłotna Marcelina
210 Karpiński Bartosz
211 Nowak Krzysztof
212 Szczepański Łukasz
213 Rykaczewska Małgorzata
214 Twardy Łukasz
215 Ćwiklińska Adriana
216 Rożentalski Sebastian
217 Gurzyński Filip
218 Zawacka Katarzyna Wiktoria
219 Dembkowski Damian
220 Zabłotny Paweł
221 Majewski Jakub
222 Fafiński Paweł
223 Kliniewski Patryk
224 Łukaszewski Piotr
225 Ewertowska Lidia
226 Kozłowska Nicol Weronika
227 Żuralska Justyna
228 Dąbrowska Julia
229 Ochlak Paulina Karolina
230 Rykaczewski Jakub
231 Janicka Natalia
232 Adamkiewicz Wiktoria
233 Jarzyna Justyna
234 Raduszewska Dagmara 

Zespól Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu

235 Komorowski Robert
236 Moskwińska Joanna
237 Jarzynka Michał
238 Przybysławska Weronika
239 Zakrzewska Klaudia
240 Komorowski Michał

Fot. Archiwum szkół ponadpodstawowych

źródło :powiat-ilawski.pl

lista postów