Motor Lubawa - MKS Korsze (2:0) 4:2 (2021-10-23) przejdź do galerii

Motor Lubawa podejmował w dniu dzisiejszym na Stadionie Łazienkowskim w 12 kolejce MKS Korsze. Gospodarze zajmują 7 miejsce w tabeli, a dzisiejszy rywal z dorobkiem 7 pkt. jest na 15 pozycji. Korsze w ubiegłym tygodniu uległy 0:2 beniaminkowi DKS Dobre Miasto. Motor Lubawa  na trudnym terenie pokonał 2:3 Mrągowię Mrągowo po ładnym, dobrym meczu.

Początek dzisiejszego spotkania należał do gospodarzy, ale brakowało w pierwszych kilkunastu minutach wykończenia. W 24 minucie Damian Gerka zdobywa gola i Motor obejmuje prowadzenie 1:0. Kilka minut później gospodarze zdobywają gola po bramce Szymona  Modrzewskiego jest 2:0. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie goście w 55 minucie zdobyli bramkę  po  golu Harasima, ale kilka minut później Cezary Sobolewski zdobył piękną bramę dla Motoru na 3:1 była to piękna  bramka zdobyta w 72  minucie. Trener Malinowski dokonuje  kolejnych zmian w drużynie. W końcówce  padły jeszcze dwie bramki. 86  minuta  Piotr  Sawicki dla  gości  Czarek Sobolewski ponownie po podaniu Radka Gajewskiego zdobywa czwartą bramkę w 91 minucie. Spotkanie kończy się wynikiem 4:2 dla Motoru. Po zwycięstwie nad Korszami, Motor Lubawa awansował na 5 miejsce w tabeli IV ligi.

Spotkanie sędziowała trójka sędziów: główny Jakub Narojczyk, asystenci: Robert Zielonka i Jakub Stepnowski. Obserwatorem z ramienia WMZPN był Zbigniew Czajkowski.

W drugiej połowie trener Krzysztof Malinowski dał zagrać pozostałym zawodnikom i weszli: Łukasz Goździejewski, Paweł Ewertowski, Radek  Gajewski, Filip Ruciński, Bartek  Kuczyński, Jakub Olejniczak za Kościńskiego.

Po meczu udało nam się porozmawiać z trenerem Motoru Krzysztofem Malinowski. Oto co powiedział po meczu:
- Od początku dobrze weszliśmy w mecz i powinniśmy bramkę na 3:0 zdobyć dużo wcześniej i byłoby po sprawie. Było wiele dogodnych sytuacji, które powinny skończyć się bramkami. Nie robimy tego i narażamy się niepotrzebnie na nerwowe momenty. Byliśmy jednak dzisiaj dużo lepszym zespołem i wygraliśmy zasłużenie - podkreślił.

Motor Lubawa: Kościński, Zdunek, Dąbkowski, Gerka, Zelmański, Śnieżawski, Sobolewski, Modrzewski, Zasuwa, Józefowicz, Miłosz Olejniczak.

MKS Korsze: Kotkowski, Gąsiorowski, Piwiszkis, Paweł Sawicki, Piotr Sawicki, Jędrzejewski, Warda, Wołowik, Bukowski, Harasim, M.Gąsiorowski.