Trzeci koncert w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Lubawie (2022-09-17) przejdź do galerii

W piątek, 16 września o godzinie 19:00 w LSAS odbył się trzeci koncert w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Lubawie. Tym razem wystąpili: Natalia Klykova - fortepian. Pianistka pochodzi z Ukrainy ukończyła we Lwowie studia. Koncertowała w wielu krajach świata. Teraz pracuje w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie. 

W koncercie w Lubawie pierwszy raz zaprezentował się śpiewający ksiądz. Ks. dr hab. Zbigniew Stępniak. W 1988 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej w Olsztynie, gdzie studiował w latach 1988–1994. 11 czerwca 1994 roku przyjął święcenia kapłańskie w olsztyńskim kościele katedralnym – bazylice pod wezwaniem św. Jakuba. W latach 1994–2000 był wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynku i nauczycielem religii w tamtejszym Zespole Szkół Zawodowych. W latach 1997–2000 studiował w Instytucie Muzyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Kształcenie muzyczne i muzykologiczne kontynuował w Sekcji Muzykologii Teoretycznej i Stosowanej  w Warszawie oraz w Podyplomowym Studium Emisji Głosu przy Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy i Narodowym Centrum Kultury w Warszawie.

W 2006 Biskup Warmiński powierzył mu stanowisko proboszcza w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Rocha w Ramsowie, gdzie pełnił swoją misję do 2009.  W roku 2019 otrzymał stopień doktora habilitowanego w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu (doktor habilitowany w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka). W styczniu 2020 roku awansował na stanowisko profesora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ksiądz profesor śpiewa basem tzw. basso profondo – najniższym głosem męskim.

Podczas  koncertu zaprezentował się także pochodzący z Mrągowa- Andrzej Daniel Regiec - trąbka pedagog w Samorządowej Szkole Muzycznej I stopnia w Dywitach. Pracuje   w Państwowej Szkole Muzycznej I i II  stopnia  im.Fryderyka Chopina  w Olsztynie. Wczorajszy koncert prowadził Andrzej Lewicki. 

(mz)


lista postów
przejdź do galerii