Honda uderzyła w drzewo. ZDJECIA i FILM (2022-09-18) przejdź do galerii

18 września w godzinach rannych na drodze powiatowej między Prątnicą a Łążynem gm.Lubawa, samochód osobowy Honda uderzył w drzewo. Dwie osoby zostały ranne po uderzeniu.

Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielali strażacy z OSP Lubawa do chwili przyjazdu zespołu ratowniczo-medycznego na miejsce akcji. Kierowca i pasażer w chwili przyjazdu byli poza pojazdem. 

Na miejsce dotarł zastęp z OSP Łążyn, PSP Iława, policjanci z Lubawy oraz z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Iławie. Poszkodowani mężczyźni zostali zabrani przez dwie karetki do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku prawdopodobnie mógł być alkohol.  (mz)

Jak się okazało 27 – latek kierując hondą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący wraz  z pasażerem z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. 

W trakcie czynności okazało się, że kierujący prowadził pojazd mając 2,4 promila alkoholu w organizmie  i dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. 27 – latek oświadczył policjantom ,że kierował hondą ponieważ  „kolega był bardziej pijany”.   

KPP Iława


lista postów
przejdź do galerii