Dostałeś SMS o odłączeniu prądu? Uważaj to może być oszustwo! (2022-09-20)

Oszuści atakują. Podszywając się pod dostawcę energii wysyłają sms do użytkowników z informacją o konieczności zapłaty zaległości za prąd. Nieuregulowanie wskazanej kwoty spowoduje odłączenie energii elektrycznej. Niestety wejście w zawarty w treści wiadomości link i autoryzowanie transakcji powoduje utratę pieniędzy. Bądźmy ostrożni i zawsze weryfikujmy otrzymane wiadomości.

W późnych godzinach wieczornych trzymaliśmy od czytelnika portalu informację następującej treści: Na dzień 20.09.2022 zaplanowano odłączenie  energii elektrycznej. Prosimy o uregulowanie należności i podany jest link. Osoba, która  poinformowała nas o takiej sytuacji, prosi aby nie wchodzić i nie klikać w link ogłoszenia.

Podany jest również numer telefonu, skąd została informacja wysłana. W Jego przypadku 721 329 380. Poinformował także, że numer pochodzi od operatora z plusa i często zmienia się, ale treść wiadomości jest taka sama.

Mając powyższą sytuację na uwadze, przestrzegamy przez sprawcami oszustw. Ich metody są cały czas udoskonalane, dlatego bardzo ważne jest, żebyśmy nie robili niczego pochopnie i pod presją czasu. Nigdy też nie wchodźmy w otrzymane linki, które przekierowują nas na fałszywe strony banku. Nie dajmy się zwieźć, gdyż są one łudząco podobne do tych, z których korzystamy na co dzień. (mz)

 foto ilustracja do tekstu

lista postów