W Lubawie operator koparki miał 2.5 promila. Teraz odpowie przed sądem (2022-09-20)

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadek zauważył kierującego koparką, który wcześniej spożywał alkohol zaczął kierować maszyną natychmiast wezwał policję.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. Dzięki informacji od świadka - odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci w poniedziałek (19.09.2022 r.) kilka minut po godzinie 14:00 zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że operator koparki spożywał wcześniej alkohol a teraz siedzi za konsolą i manewruje nią nad autami. Funkcjonariusze natychmiast  pojechali na miejsce. 

Okazało się, że 63 – latek kierował koparką mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Ostróda za podjęcie czynności zawodowych został już ukarany mandatem. Natomiast z kierowania maszyną budowlaną pod działaniem alkoholu będzie tłumaczył się przed sądem.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców 

źródło KPP Iława   
foto pixabay

lista postów