Bądź widoczny - bądź bezpieczny (2022-09-20)

W Nowym Mieście Lubawskim odbyła się impreza dla dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych pod hasłem "Bądż widoczny - bądź  bezpieczny".

Policjanci z nowomiejskiej komendy od początku września odwiedzają uczniów podczas zajęć lekcyjnych, gdzie w trakcie pogadanek przypominają o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Funkcjonariusze podkreślają przy tym ogromną rolę elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszych o zmroku, co bez wątpienia przekłada się na wzrost ich bezpieczeństwa. 

Z inicjatywy lokalnego animatora kultury pana Ryszarda Krzemieniewskiego policjanci spotkali się we wszystkich szkołach podstawowych w Nowym Mieście Lubawskim z pierwszoklasistami. W spotkaniu uczestniczyła także kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim pani Agnieszka Muszyńska.

W trakcie tego spotkania maluchy miały okazję wysłuchać prelekcji policjantów na temat właściwych zachowań w drodze do oraz ze szkoły, a także poznać rolę i wagę jaką spełniają elementy odblaskowe dla pieszych. 

Celem imprezy było propagowanie przepisów "BRD" wśród dzieci - przygotowanie ich  do właściwych zachowań w czasie drogi do szkoły oraz promocja "mody" na noszenie  elementów odblaskowych. Dzieci wysłuchały informacji o przepisach BRD - obejrzały  sprzęt i sprawność działania policji. Wszystkie dzieci (150) otrzymały odblaskowe kamizelki, czapeczki odblaskowe, opaski, odblaski świecące, kredki, książki, nalepki odblaskowe.

Ponadto szkoła otrzymała materiały dydaktyczne z zakresu wychowania komunikacyjnego. Sponsorzy spotkania to: PKN Orlen Płock, Fabryka Mebli „Szynaka”, Auto-Land Olsztyn, Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo-Hestia Sopot, Compensa Warszawa, PZM Warszawa, PZU Warszawa, GITD Warszawa, Ferrero Warszawa, UW Olsztyn oraz Autostrady Wielkopolskie Poznań. 

materiał Ryszard Krzemieniewski i KPP Nowe Miasto Lub.

lista postów