Wracamy do tematu .Sprawca wypadku mając aktywny zakaz i będąc pod działaniem alkoholu został tymczasowo aresztowany (2022-09-22)

 W niedzielę ((18.09.2022 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wypadku drogowym na drodze powiatowej  między Prątnicą  a Łążynem w gm.Lubawa.  Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Wtedy to okazało się, że 27 – latek kierując hondą nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. 

Kierujący wraz z pasażerem z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. W trakcie czynności okazało się, że kierujący prowadził pojazd mając 2,4 promila alkoholu w organizmie  i dwa aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. 27 – latek oświadczył policjantom ,że kierował hondą ponieważ  „kolega był bardziej pijany”.  

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie. W związku z powyższym sąd zastosował, wobec 27 - latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. 

źródło KPP Iława  foto mz

lista postów