MLKS Motor Lubawa - Granica Kętrzyn (1:1) 1:1 (2022-10-01) przejdź do galerii

Na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie rozegrano IX kolejkę forbet IV ligi. W dzisiejszym spotkaniu zmierzyły się dwie drużyny, które mają 12 pkt. - 3 zwycięstwa, 3 remisy i po 2 porażki, mowa o drużynie Motoru Lubawa i Granicy Kętrzyn.

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie dla wszystkich kibiców i zawodników. Na Stadionie Łazienkowskim ustanowiony został prawdopodobnie rekord zdobycia bramki. Pierwsza bramka po kapitalnym strzale Marcina Zdunka padła  kilkanaście sekund po gwizdu sędziego rozpoczynającego mecz.

Zawodnicy gości nie spodziewali się takiego początku. Przez kilkanaście minut gra była  wyrównana, ale zawodnicy z Kętrzyna coraz częściej gościli pod bramką Olejniczaka.  Byli dokładni, szczególnie groźni w stałych fragmentach gry. Po jednym z dośrodkowań z rzutu rożnego kapitan gości Tomasz Bobrowski zdobył piękna bramkę głową i było 1:1.
Po zdobyciu bramki, jeszcze częściej gościli pod bramką, a drużyna Motoru próbowała stwarzać kontrataki. Brakowało skuteczności i dokładności. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1, choć w końcówce goście prezentowali się korzystniej.

Druga połowa spotkania była ciekawa. Obydwie drużyny chciały zdobyć bramkę, ale defensywa gości i gospodarzy rozbijała ataki. W 68 minucie po jednej z kontr Kacper Nawrocki kapitalnie strzelił w lewy róg bramki gości, ale Papliński wyczuł intencje i obronił celny i silny strzał Kacpra.

Gra w tym okresie toczyła się w środku boiska, zawodnicy walczyli o każdą piłkę i momentami walka była na całym boisku. Sędzia pokazał 2 żółte kartoniki w 2 połowie.
Po dokonaniu zmian z drużynach, obraz gry się nie zmienił. W jednej i drugiej drużynie brak było dokładnego wykończenia akcji. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1. Myślę, że wynik sprawiedliwy, choć należy pamiętać, że piłkarze z Kętrzyna to solidna, doświadczona drużyna i grać potrafi co pokazała remisując z liderem GKS Wikielec w tym sezonie.

Warto dodać, że niedawno drużyna Motoru Lubawa otrzymała dofinansowanie do końca roku od Lasów Państwowych na Lubawska Akademia Piłkarska i Międzyzakładowy LKS Motor Lubawa otrzymali  granty w ramach konkursu dla klubów sportowych "Sportowa Natura".