Bal karnawałowy Rożentalu (2023-01-23) przejdź do galerii

20 stycznia 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rożentalu świętowali na zakończenie pierwszego semestru nauki. Tegoroczny bal karnawałowy przywołał wspomnienia literackie, gdyż wszyscy uczniowie wcielili się w postaci, które znają z lektur szkolnych.

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły – pan Marek Józefowicz, po czym mikrofony przekazał konferansjerom, którzy poprowadzili część artystyczną balu - „Z lekturą na wesoło”. Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się przedszkolaki. Najmłodsi zatańczyli do piosenki „W układzie słonecznym”.

Grupa 5 latków zabrała widzów na wycieczkę do zoo, wcielając się w zwierzęta z wierszy Jana Brzechwy. Natomiast grupa 6 latków przygotowała występ na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Uczniowie klasy I zilustrowali utwór Juliana Tuwima „O panu Tralalińskim”. Drugoklasiści przybliżyli treść lektury „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów, zaś trzecioklasiści wtajemniczyli widzów w baśniowy świat „Szewczyka Dratewki” Janiny Porazińskiej.

Starsze klasy rozpoczęły swoje występy od skocznego układu do „Akademii pana Kleksa”. Piątoklasiści zabrali wszystkich do starożytnego świata bogów z Olimpu, a szóstoklasiści na bezkresne piaski pustyni, wcielając się w bohaterów z powieści „W pustyni i w puszczy”. Klasa siódma w refleksyjnym układzie wędrowała po planetach i do ogrodu róż, prezentując lekturę „Mały Książę”. I na zakończenie, w żartobliwym wykonaniu, ósmoklasiści odegrali „Kaczkę Dziwaczkę”.

Profesjonalne oświetlenie, muzyka, przepiękne dekoracje i doskonałe występy uczniów na długo pozostaną w pamięci. Dziękujemy wszystkim, bez których ten wieczór nie byłby tak wyjątkowy. Rodzicom, za pomoc w przygotowaniu strojów, za słodką kawiarenkę i ciepłe przekąski. Nauczycielom, za przygotowanie występów oraz uczniom, którzy znakomicie zaprezentowali się na scenie. Szkoła, to nie tylko nauka, to także wspólna zabawa i tworzenie więzi, które podczas takich akcji, mogą doskonale się rozwijać.

materiał SP w Rożentalu


lista postów
przejdź do galerii