Zatrzymali poszukiwanych. Kolejnych trzech mężczyzn trafiło do więzienia za popełnione przestępstwa jak i wykroczenia (2023-01-26)

Jednym z wielu zadań policjantów w codziennej służbie jest ustalanie miejsca przebywania i zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Niektórzy poświęcają wiele energii, by skutecznie ukryć się przed funkcjonariuszami, a inni zachowują się jakby nie wiedzieli o tym, że są poszukiwani.

Jedni ukrywają się latami, zmieniając miejsce pobytu, posługując się fałszywymi danymi i co chwilę zerkając przez ramię, czy ktoś ich nie obserwuje. Inni czasami nawet nie mają świadomości, że przez niezapłacone grzywny lub niereagowanie na wezwania sądu znaleźli się na liście osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło we wtorek (24.01.2023 r.). Policjanci podczas czynności służbowych ustalili miejsce przebywania 26 – latka. Funkcjonariusze natychmiast tam pojechali, gdyż od pół roku nie mogli zatrzymać mężczyzny. Tym razem był w domu. Okazało się, że od dłuższego czasu pracował poza granicami naszego kraju. 26 – latek został zatrzymany i przetransportowany do więzienia. Mężczyzna spędzi tam 193 dni za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Tymczasem w Zalewie funkcjonariusze zatrzymali 30 – latka. Mężczyzna szukany był na podstawie 5 zarządzeń o zatrzymaniu i osadzeniu w zakładzie karnym. Policjanci zawieźli mieszkańca Zalewa do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze 135 dni za przestępstwa jak i wykroczenia.

Natomiast w środę (25.01.2023 r.) w gminie Susz policjanci zatrzymali 31 – latka. Funkcjonariusze od dłuższego czasu mając zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym szukali mężczyzny. W trakcie czynności okazało się, że powinien być w jednym z domów na terenie gminy Susz. Policjanci natychmiast tam pojechali i zatrzymali 31 – latka. Okazało się, że mężczyzna zmieniał miejsce zamieszkania, dlatego był nieuchwytny. Funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego i zawieźli do więzienia, gdzie spędzi 10 – miesięcy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

lista postów